Xubuntu nasıl kurulur?

Artıları say say bitmez, eksileri bir elin parmağı geçmez. Nasıl kafiye?

Tek eksisi yazılım ve oyun desteğinin biraz sahipsiz kalmış olması bana kalırsa, ki onu da bazen Wine bazen de alternatif yazılımlar kullanarak çözüyorsun. Windows'a kıyasla çok daha sağlam, çok daha özelleştirilebilir ve en iyisi çok daha performanslı bir işletim sistemidir.

Neden Xubuntu seçtiğinizi bilmek isterim ama, sisteminiz mi düşük oyunuzu XFCE'den yana kullandınız?

vw1aocnajb651.jpg

Neden Xubuntu seçtiğinizi bilmek isterim ama, sisteminiz mi düşük oyunuzu XFCE'den yana kullandınız?
Şu videoda gördüm ve görüntüsü hoşuma gitti:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Sistemim:
Windows 10 Pro 64bit
8GB RAM
NVIDIA MX130
I3 10110U

Şu videoda gördüm ve görüntüsü hoşuma gitti:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Sistemim:
Windows 10 Pro 64bit
8GB RAM
NVIDIA MX130
I3 10110U
KDE ile aynı görünümü ben yapmıştım, bence Kubuntu deneyin. Özelleştirmesi XFCE'ye kıyasla çok daha basit. Hiç komutla falan uğraşmana gerek kalmadan istediğin özelleştirmeyi uygulayabiliyorsun. XFCE ile de yapılır ancak komut girmen gerekir, dosyaları elle taşıman gerekebilir.

Oradaki dosya yöneticisi Nautilus bu arada, XFCE de KDE de Nautilus kullanmıyor normalde. Kendin indireceksin kurduktan sonra.

Yeni konular

Geri
Yukarı