Yabancı SIM kartlar 120 gün sonra dolaşımda mı sayılır?

PDF indirip hızlıca okudum 5 sayfa çok karışık anlamadım.
Yurtdışı cihaz, yurtdışı SimKart dahi olsa Türkiye'de 120 gün sonra kapanır diye bir yazı yok!!

Bu başlık altında bulabilirsin:
7186-24- Uluslararası daimi veri dolaşım hizmeti alanlar

ve devamında olan maddeler.

Birinin başına bu gelmişti.

Bu başlık altında bulabilirsin:
7186-24- Uluslararası daimi veri dolaşım hizmeti alanlar

ve devamında olan maddeler.

Birinin başına bu gelmişti.
Buldum

250 TL ödeyince Roaming yani dolaşım kullanmaya devam mı edeceğim öderim

Peki ben alternatif ne yapayım?
Bankaya girişte güvenlik için SMS geliyor yurtdışı, yurtdışı hattıma bankaya kayıtlı.
@tearsbeforecrying
Arkadaşınız ne yaptı?

Son düzenleme:
Buldum
[...]
250 TL ödeyince Roaming yani dolaşım kullanmaya devam mı edeceğim öderim

Karar 2019 yılına ait. Belgede verilen link çalışmıyor. İstenilen ücret artmıştır.
Haber aldığım olay 8-9 ay öncesi yaşanmıştı. O kişi SIM kartını kayıtlı bir cihaza taktıktan sonra, kart tekrar şebekeye bağlanabilmiş. Sonrasını bilmiyorum.

Lutfen, sonunda bu yabanci telefon ve yabanci SIM nasil oluyor ? Ayni is icin soruyorum, yabanci bankadan onay kodu gelsin diye. Tesekkur ederim.

Merhaba.
Sizi rahatsız ettiğim için özür dilerim.
Birkaç yıllığına Türkiye'ye geleceğim, çifte vatandaşlığım var (Türk ve AB ülkesi) ve Avrupa hesaplarımda banka işlemleri yapabilmek için Avrupa SIM kartlarını Türkiye'deyken elimde tutmak istiyorum (doğrulama kodları alıyorum). Banka kodlarını içeren SMS için Avrupa telefonuyla Avrupa SIM kartlarını kullanacağım. Okuduğum kadarıyla siz de aynı durumdasınız. Lütfen bana böyle bir şeyin mümkün olup olmadığını söyleyin. Teşekkür ederim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…