YAC adlı garip bir program bulaştı

duman

Kilopat
Yer
Mars
Öncelikle herkese merhaba arkadaşlar. Durduk yerde benden hotmail ve şifre isteyen bu program üç kere iptal dememe rağmen genede kurulmuş. Bu program ne, ne işe yarar, zararlı mı, nasıl silebilirim ? Dediğim gibi silinmiyor da denetim masasında gözükmüyor ve dosyalarını silmek isteyince Administrators'dan izin almamı istiyor. Bu programdan nasıl kurtula bilirim bilen birisi var mı ? Şu anda bakmamın üzerine programın adımı bulduğunu gördüm ve çok garibime gitti. Sizce hemen format atmalı mıyım ?

Son düzenleme:
Birçok kişi bu programı antivirüs diye bilir hatta ne birçok kişisi bu program bilmezki:D .
Her neyse çözüme geçelim;
Google'dan combofixi indiriniz.

YAPILIŞI : Combofix programını açıyoruz. Kendi yüklemeler yapıyor. Sonra size bir ekran gelecek I accept deyip geçin ve bekleyin Preparing to Run diyecek ve sonra stage 1 den 50 ye kadar kendi tamamlayacak ve en son birtane yazıların olduğu metin belgesi açılacak. Onu kapatıp sistemi yeniden başlatın. Tüm işlem bu kadardır .

NOT : COMBOFİX çalışırken arkaplanda hiçbirşey yapmayınız !!

Veya malwarebytes ile taratın

Son düzenleyen: Moderatör:
Birçok kişi buprogramı antivirüs diye bilir hatta ne birçok kişisi bu program tanınmazki :D .
Her neyse çözüme geçelim;
Google'dan combofixi indiriniz.

YAPILIŞI : Combofix programını açıyoruz. Kendi yüklemeler yapıyor. Sonra size bir ekran gelecek I accept deyip geçin ve bekleyin Preparing to Run diyecek ve sonra stage 1 den 50 ye kadar kendi tamamlayacak ve en son birtane yazıların olduğu metin belgesi açılacak. Onu kapatıp sistemi yeniden başlatın. Tüm işlem bu kadardır .

NOT : COMBOFİX çalışırken arkaplanda hiçbirşey yapmayınız !!

Veya malwarebytes ile taratın
Daha demin bunu yaptım ama ne yazık ki silinmedi.

Programın resmi sitesi var virüs değil sanırım banada kurulmuş geçen denemetim masasından kaldırdım. Cok uyanık bir şekilde yükleniyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bir site açıyorsun. Bir bakıyorsun. 10 adet sitedesin.:D

Sonra bunlardan birine yanlışlıkla tıklıyorsun. Bir bakıyorsun Yac. Kaldırmaya çalışıyorsun, kalkmıyor. Bide kaldırırken. Üzgün işareti yapıyor. Beni kaldırıyor musun diyor. :D

Kıyamıyorsun. :D

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı