Yapay zeka için bölüm ve üniversite

muhammet46149

Centipat
Yer
Adana
Daha fazla  
Ben şu anda 9. sınıfım. Yapay zeka alanında ilerlemek isitiyorum. Temel Python, C, C++ bilgim var. Robotik bilgilerim de gayet iyi (TEKNOFEST yarışmaları olsun kendi yaptığım projeler olsun). Öncelikle ingilizcemin iyi olmasının gerektiğini biliyorum ona şu an çalışıyorum ama şu an ingiilzce çalışırken de ilerlemek isitiyorum. Bunun için önerebileceğiniz eğitim setleri var mı? Yapay zeka alanı gelecek vadediyor mu? Udemy'de hangi eğitimi alıp ilerlemeliyim? Benim için hangi üniversite daha yararlı olur? yardımlarınız için teşekkürler...

Benim için hangi üniversite daha yararlı olur?

İTÜ ve ODTÜ dışında global saygınlığı bu iki üniversite kadar fazla olan başka bir üniversite yok. İngilizceye tam odak çalışmak yerine TYT odaklı çalışmaya bak, öğrendiğin ve öğreneceğin konularda geriye bakmayacağın kadar iyi olmaya çalış. Bu arada, bu yaz 9. sınıf konularını eksiksiz şekilde bitir.

İTÜ Yapay Zeka mühendisliği var ancak gitmeni tavsiye etmem. İşi iyice öğrenmek istiyorsan temelini bilmen gerekiyor o bölümde de temel öğretmiyorlar. Bilgisayar Mühendisliği bölümünde temelini atıp gitmen daha doğru olur. Bilgisayar Mühendisliğinde de Türkiye'nin en iyi üniversiteleri Bilkent, Sabancı, Koç'tur. Fakat, bu üniversitelerden hiçbiri Avrupa'daki ortalama okulu yakalayamıyor... Maddi imkanın ve dilin varsa Almanya'da herhangi ortalama bir okulda Informatikk yada Çekya ve Polonya'da üniverstie okumayı düşünebilirsin.

İTÜ ve ODTÜ dışında global saygınlığı bu iki üniversite kadar fazla olan başka bir üniversite yok. İngilizceye tam odak çalışmak yerine TYT odaklı çalışmaya bak, öğrendiğin ve öğreneceğin konularda geriye bakmayacağın kadar iyi olmaya çalış. Bu arada, bu yaz 9. sınıf konularını eksiksiz şekilde bitir.

Şu an derslerim gayet iyi (sözel haricinde) denemede sayısalda okul birincisiyim.

Son düzenleyen: Moderatör:

Yeni konular

Geri
Yukarı