Yapay zeka için yazılım problemi nasıl çözülür?

3lectronic

Decapat
Makaleler
1
Dört tür dosyam var. Tsv. Nii. Gz. Csv ve. JPEG dosyaları. Bu dosyaların arasında ilişkiler var ama asıl ilişkilendirmem gereken dosyalar. JPEG ve. Nii. Gz dosyaları ve aralarında dolaylı bir bağlantı var yüklediğim resimde anlatmaya çalıştım. Kısacası. Nii. Gz dosyaları beyin mr dosyaları ve JPEG dosyaları ise hastaların beyin mrlerinin çekildiği sırada baktıkları resimler. Ben ise bu hastaların baktığı resimleri yeniden inşa ederek beyin aktivitesini gerçek resimlere uzaktan dönüştürebilen bir model eğitmeye çalışıyorum modelin ve eğitimin kodları hazır son olarak sadece yapay zeka için dosyaları birbiriyle bağlamak kalıyor. Yardımcı olursanız sevinirim. Python'da yapılması gerekiyor. @bitwise yardımcı olabilirsiniz diye etiketledim hocam.

Screenshot 2023-10-12 at 16.04.41.png

up.

up

test.

up

yardım eder misiniz?

Son düzenleme:
Merhaba bir kac defa okudum ama tam anlamadim. Yapmak istenileni degil de, programdam beklenileni anlatabilir misin?

Classification model mi olacak?

Programa input ne verilecek, output ne beklenecek?

Anladigim kadariyla elimizde farkli image dosyalari var ve operasyon sirasinda kisinin ilgilendikleri ile baska seyler arasinda baglantilar kurgulanmis bunlar da farkli dosyalarda saklanmis.

Merhaba birkaç defa okudum ama tam anlamadim. Yapmak istenileni degil de, programdam beklenileni anlatabilir misin?

Classification model mi olacak?

Programa input ne verilecek, output ne beklenecek?

Anladigim kadariyla elimizde farkli image dosyalari var ve operasyon sirasinda kisinin ilgilendikleri ile baska seyler arasinda baglantilar kurgulanmis bunlar da farkli dosyalarda saklanmis.

Merhaba bildirim gelmedi kusura bakmayın konuya yeniden döndüğümde fark ettim.

Modele verilecek: 4 boyutlu ve 3 boyutlu beyin aktivitesi dosyaları ve onlara karşılık gelen 2 boyutlu resimler olacak.

Model eğitilecek: Model inputların(2 input varsayalım beyin aktivitesi dosyası ve ona karşılık gelen resim dosyası) arasında ilişki kurulacak.

Modelden istenilen: öğrenilen bilgiye dayanarak bir 2D resmi yeniden oluşturur.

Aslında ben dün biraz uğraştıktan sonra bu kısmı başarıyla yaptım yani beyin aktiviteleriyle 2 boyutlu resimleri bir set oluşturarak eşledim; örnek olarak:

{1_resim: 1_beyin_aktivite_dosyası}

Şimdi bir VAE modeli oluşturmaya çalışıyorum. Bu inputları alabilecek.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı