Yapay Zeka ile Kelime Algılama

Yaptığın şey cidden mükemmel sesli etkileşim olmasa bile :). Fakat ben de şunu düşünüyorum. Arduino ile ben de ilgilenmiştim. Nasıl ışık sensörü mesafe ölçme sensörü varsa sesi de direk yüklenmiş yada tanımlanmış dil paketindeki kelimelere çeviren bir sensör sensör değilde bir mekanizma falan var mıdır ? Eğer göz atmadıysan bir bak derim.
Buna bakmıştım aslında ilk başta hazır bir donanım varsa alıp geliştirmeyi düşündüm ama Apple, Samsung, Google gibi büyük firmalar dışında bu girişimi yapan olmamış. Ama uğraşıyorum.

Yapay zeka üzerine çalışmadım fakat sizin sorununuz zannedersem sesli komut ile sistemi çalıştırmak istiyorsunuz bunun için alınan bilgisinin sistemin bağlı olduğu CPU'ya gidip onun içinde anlamlandırılıp programlamadaki if deyimi gibi

örnek vermek için tamamiyle sallıyorum şu an
if (//anlamlandırılan ses bilgisi == opendoor)
opendoor komutunu çalıştıracak
if(//anlamlandırılan ses bilgisi == opentv)
opentv komutunu çalıştırılacak

eğer komutlar çalışırsa tabii ki CPU çalışması istenen sisteme elektrik akışı sağlayacak ve sistem çalışacak.

gibi bir basit bir programlama mantığıyla bunu yapabilirsin bunun için bir mikroişlemci mi yazarsın o bu işi mi yapar yoksa başka bir CPU mu bu işi halleder orasını bilmiyorum.
Sesin algılanması ile ilgili özellikle bu alanda çalışmış profesyonel birisinden yardım alsan çok daha iyi olur.
Belki saçmalamış olabilirim yardımcı olmak için kafama ilk gelen şeyi yazdım.
Sonuçta eğer bu seviyeye geldiysen profesyonel destek al bu iş bu kadar basit bir iki cümleyle halledilecek gibi durmuyor.
Umarım başarılı olursun.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı