Yapay Zeka Kursu Önerisi

Eki Görüntüle 1363119

Yapay zeka icin Calculus, Lineer Cebir, Probability/Istatistik konseptlerine avcunun ici gibi hakim olmalisin.

Genel olarak CS ile ilgili herhangi bir alan icin İngilizce'ye hakim olmalisin.

Tum bunlari koda dokecegin icin dogal olarak Python/R bilmelisin.

Datayi orneklerde yapildigi gibi CSV dosyalarindan okumayacaksin endustride. Terabyte'larca data bu alanda spesyalize olmus veritabanlarinda duracak. SQL basta olmak uzere gerekli Query dillerini bileceksin.

Tum bu veriler tek makinede islenmeyecek. BigData processing ve distributed computation ogrenmek gerekecek. Temel ETL bilgisi olmadan bu da olmaz.

Bu bahsettigim her seyi "OK" seviyede biliyorsan yapay zeka ile ilgili is bulabilirsin.

Bu kursta bahsettiklerimin kimisi var, kimisi yok. Ornegin matematik kismina sadece ~2 saat ayirmis. ( Dogal olarak ) 4.5 dakikada confidence interval ogretilemez: )

Fikir edinmek icin yeterli olur ama hazir olmak icin asla.

Yas kucukse ders calisip muhendislik oku, uzerine data science yuksek lisansi yapar piril piril ogrenirsin her seyi.

Ayrica Türkçe kurslarla da vakit kaybetmemeni oneririm.

9.sınıfa gidiyorum. Bilgisayar mühendisliği düşünüyordum ama son birkaç haftadır herhangi bir mühendislik okuyup yapay zekayla ilgilenmek istiyorum. Bahsettiğim kursu aldım başladım bugün ufaktan bakalım bilgi sahibi olup bir şeyler öğrensem yeter. İngilizceyi de halletmem lazım şu an A2 seviyesindeyim, yazında ona biraz asılmam lazım.
Yaza kadar bu kursu bitirip ek çalışmalar yapacağım yazında hem İngilizce hem de yapay zeka ve web tasarım öğrenmeyi planlıyorum bakalım umarım disiplini bozmam.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı