Yapay zeka ve makine öğrenimi yol haritası

Yer
İstanbul
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
AMD Ryzen 5 3100 / SAPPHIRE NITRO+ RX 5500XT SE 8GB / JAMES DONKEY Sata JD480 / Gigabyte B450M H / Apacer Panther 16 GB 3000 mhz / Power Boost VK-T01B 650W 80+Bronz
Meslek
Yazılım Geliştirici, Bilgisayar Teknikeri
Selam herkese, uzun zamandır yapay zekaya ilgim var bunun için öğrenilmesi gereken dil Python gibi görünüyor fakat okuduğum makalelerde makine öğrenimi, matematikteki istatistik denklem gibi kavramları gördüm. Açıkçası hem gözüm korktu hem de kompleks geldi. Bilgisayar programcılığı öğrencisiyim şu anda ve DGS ile mühendislik programına yerleşmeyi hedefliyorum. Dolayısıyla temel matematik düzeyimi bu sene bir yere kadar çıkaracağım fakat bilginiz gibi yapay zekada kullanılan matematikten alakasız bir matematik bu biraz. Bu konuda tecrübesi olan veya ilgisi olup da bilgi sahibi olan arkadaşlarımız bana bazı tavsiyelerde bulunursa çok sevinirim. Yapay zekanın sistemi tam olarak nedir? Göründüğü kadarıyla diğer programlama dillerinden çok çok farklı. Algoritmalar, makine öğrenimleri vesaire gerçekten çok zor ve karışık şeyler mi? Önerebileceğiniz eğitimler veya kanallar varsa da göz atmaktan mutluluk duyarım. Şimdiden teşekkür ederim.

Son düzenleyen: Moderatör:

Yeni konular

Geri
Yukarı