Yapay zekalar iş bulmayı zorlaştırır mı?

Darther

Centipat
Sora ile birlikte bu soruyu daha çok merak eder oldum. Bence 5-10 yıl içinde dünya Detroit gibi olur.

Bu lafı 90'lı yıllarda'da diyorlardı uçan arabalar vs ama dünya Detroit gibi olmadı.
Ama şimdi resmen oluyor. Mesela siz bir resim için para mı verirsiniz yoksa yapay zeka ile ücretsiz yapar mısınız?

Ama şimdi resmen oluyor. Mesela siz bir resim için para mı verirsiniz yoksa yapay zeka ile ücretsiz yapar mısınız?
Resim için para vermek sanata para vermektir, yapay zeka sanat niteliği taşımıyor.

Hiçbir şey yapmam Allah bilir şimdi sırf yapay zeka, zırt, mırt var diye dünya ileride Detroit gibi olacak diye bir şey yok. Bana bunun %100 olacağının garantisini verebilir misin? Hayır.

Hiçbir şey yapmam Allah bilir şimdi sırf yapay zeka, zırt, mırt var diye dünya ileride Detroit gibi olacak diye bir şey yok. Bana bunun %100 olacağının garantisini verebilir misin? Hayır.
Haklsınız hocam veremem. Sanırım siz yanlış anladınız beni. Ben işsizlik Detroit'deki gibi artar demek istedim.

İşler değişecek birazcık sadece bir üst Seviye'e geçme vakti.

Yapay zeka şu anki birçok mesleğimizin yerini alacak ama bize de yeni iş imkanları doğacak. YouTube çıkmadan önce geçimini YouTube'dan kazanan insanlar yoktu mesela.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…