Yasa dışı paylaşım sebebi neden ban yedim?

Abstrack99

Hectopat
İlk olarak Windows lisans etkinleştirmesiyle ilgili bir başlıkta paylaştığım linkten ötürü 1 günlük ceza yedim, nedenini çözemedim. Bu cezanın başka bir forumdan link paylaştığım için mi? İllegal yöntemleri meşrulaştırmak veyahut yönlendirmek gibi bir şey de yapmadım ama nedense ceza yedim ve paylaştığım linkin yine bu forumda paylaşıldığını gördüm. Forumda aksine yasadışı ve gerçekten illegal olan piyasada 3, 5, 10, 20 liraya satılan OEM, Retail veyahut farklı Windows lisans etkinleştirme yöntemlerine ilişkin başlıklar, linkler, alışveriş siteleri ve yöntemler paylaşıyor iken "KMSpico" gibi, neden ban yediğimi çözemedim. Hesabımda gözükmesi sorun değil lakin moderasyon ekibinin ya da o sıra beni raporladıkların da hangi mod bakıyor ise bana yanlış yere ceza verildiğini düşünüyorum. İçeriğe herhangi bir şekilde bakılmadığını ve ceza verildiğini düşünüyorum, görüyorum.

@Moderasyon Ekibi @Recep Baltaş

Screenshot_20210219-112808~3.png

Aşağıdaki konuda ücretli olan bir oyunu korsan olarak tavsiye ettiğiniz için uyarı aldınız.

Ücretsiz oyun tavsiyesi
Ben o konuda aldığım cezadan bahsetmiyorum lakin ona da gelecek olur isek. Paylaştığım fotoğraftaki gibi forumda pek çok girdi girilmiş hangi sitelerden indirilebileceği, hangi adımların izlenmesi gibi ben link vermedim, yasal kılmadım, özendirmedim belki seçenek sunmuş olmam yanlış olabilir ama 1 günlük ceza gerektirecek birşey olduğunu düşünüyorum onunda.

Screenshot_20210219-115416~2.png

KMS ile korsan sunuculara bağlanarak CMD üzerinde aktifleştirmeyi önermeniz korsana teşvik oluyor. Korsana teşvik etmek ve bağlantısını paylaşmak yasak. Gördükçe raporlarsanız herkes uyarı alır.

Evet haklısınız ancak şunu merak ediyorum Microsoft'un yasal kabul etmediği bir olayın forumda başlıklarının açılmasını neden göz ardı ediyorsunuz. Ben bu başlığı yazdığım ve paylaştığım sırada onay beklerken ürün anahtarı arayan bir kullanıcı başlık açtı peki bu başlıklara bakılmıyor mu moderasyon ekibi kontrol etmiyor mu?
Screenshot_20210219-140346.png

Orijinal ürün anahtarlarının önerilmesinde bir sorun yok ama etrafta gezen ucuz anahtarları almak kullanıcının sorumluluğu oluyor.
İyi hoş da benim paylaştığım yöntem de kullanıcının sorumluluğundadır o zaman. Korsan olması bir tarafa, bahsedilen o ucuz anahtarlar legal olsa Microsoft fahiş fiyatlar yerine 30 liradan sunardı herkese o zaman. O keylerin orijinal, legal, korsan olmama şansı sizce var mı?

Bu tarz anahtarların genelde nasıl elde edildiği bilinmiyor ve yerine göre yasal olabilirler ya da olmayabilirler. Direkt korsan önermekten daha etik olduğu kesin ama ne kadar etik olduğu tartışılır. G2A gibi sitelerden oyun alışverişi yapmaktan pek bir farkı yok. Sorumluluk kullanıcıya kaldığından ve tam olarak korsan olmadığından dolayı herhangi bir sorun bulunmuyor.

Korsan olduğuna emin olduğunuz yoldan hem daha etik ve Microsoft'un çalıntı, yasadışı ve illegal dediği ama tam olarak korsan olmadığını da eminisiniz ve bu anahtarların nasıl elde edildiğini bilmediğiniz halde hemde sorumluluk kullanıcıya kalıyor yani bağlayan birşey yok diyorsunuz. Peki öyle diyor iseniz öyle olsun.

Yeni konular

Geri
Yukarı