Yatay geçişte ders çakışması

Deniz1915

Centipat
Daha fazla  
Merhaba.
Ben 1.sınıftayım sene sonunda myp ile yatay geçiş yapmayı düşünüyorum. Şu andaki okulumda olmayan bazı dersler var. Onları almak zorunda kalacağım tabii ki öncelikle.
Ortalama sıkıntım yok (45 AKTS alabilirim.) Ama olmayan derslerin çakışması durumu var bu dersleri aynı anda alabilir miyim hocayla devamsızlık durumunu konuşarak vs. ilk dönem böyle 3 ders var ikisi Online, ikinci dönem 4 ders oluyor yine ikisi Online.

MYP ile yapacaksan ortalaman kimseyi ilgilendirmiyor. Yeni okulda alınabilen ders miktarı ortalama üzerinden AKTS ile belirtildiğini varsayıyorum. O zaman iş yapar.

Saydıramadığın dersleri alman gerekir. ÖSYS kayıtlılardan farkın olmaz. Çakışıyorsa alamazsın, başka bölümdeki çakışmıyorsa oradan alırsın.

Hoca kendince izin verse (ki normalde izin vermemeli) bile sistemin bunu fark edip engel olması gerek.

Yani sizde sistem dersler çakışsa bile kabul etti hoca da sorun etmeyince devam ettiniz anladığım kadarıyla.

Böyle bir durumu hiç yaşamadım açıkçası bilgim de yok yanlış bilgilendirmek istemem. Sadece sınıfımızda böyle birkaç kişi var ve onlar da ders çakışması durumunda hangi derse öncelik verecekse girmeyeceği dersin hocasıyla devamsızlık konusunu konuşup öncelik vereceği derse devam ediyorlardı.

Böyle bir durumu hiç yaşamadım açıkçası bilgim de yok yanlış bilgilendirmek istemem. Sadece sınıfımızda böyle birkaç kişi var ve onlar da ders çakışması durumunda hangi derse öncelik verecekse girmeyeceği dersin hocasıyla devamsızlık konusunu konuşup öncelik vereceği derse devam ediyorlardı.

Teşekkürler cevabınız için.

Yeni konular

Geri
Yukarı