Yayın ekran kartından mı işlemciden mi verilmeli?

xBruno

Hectopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar Twitch'de Valorant yayını açıyorum yayını ekran kartından veriyor sistemimi aşağıya yazdım bakabilirsiniz dediğim gibi ekran kartından veriyorum 720p 30 FPS 3500 bit veriyorum ama yine de görüntü 1 tık bulanık gibi ekran kartından verdiğim için galiba ben işlemcimi değiştireceğim R5 5600X alıp yayını ekran kartından mı vereyim yoksa işlemciden mi vereyim, Valorant işlemci bazlı oyun olduğu için darboğaz olma olasılığı çok fazla. Benim için FPS önemli, işlemciyi fazla kullanacağı için yayını ekran kartından vermek mantıklı ama ekran kartından verince görüntü kötü oluyor bu yüzden işlemciden mi vermeliyim en iyi FPS ne yaparsam ve görüntü daha iyi olur R5 5600X alıp işlemciden mi yayın vermeliyim ya da ekran kartından mı bir diğer seçenek ise R7 3700X alıp direk işlemciden vermek olur ama FPS için R5 5600X daha iyi arafda kaldım arkadaşlar yardımcı olursanız sevinirim.
Sistem:
  • İşlemci: Ryzen 3 1200 AF (4 GHz OC)
  • RAM: 8 GB 3200 MHz.
  • Ekran kartı: RX 570 8 GB 256 bit.
  • Anakart: MSI MAG B550 Tomahawk.

Görüntüyü iyileştirebilirsiniz ekran kartından verirken de herhalde diye düşünüyorum. Ben de Q9650 ve GT730 bulunan bilgisayarımda 720p60Hz Zula ve Minecraft yayını açıyordum. İşlemciden veriyordum yayını bu arada, arkada Discord - yayın programı - oyun açıkken. Şu an ayarlara bakamıyorum çünkü evimde değilim ve yayın için kullandığım bilgisayara da sahip değilim. R5 5600X ise gayet güçlü bir işlemci, tavsiye ederim. Hem yayının hem de oyunun hakkından çok rahat gelir, merak etmeyin o konuda ;)

Görüntüyü iyileştirebilirsiniz ekran kartından verirken de herhalde diye düşünüyorum. Ben de Q9650 ve GT730 bulunan bilgisayarımda 720p60Hz Zula ve Minecraft yayını açıyordum. İşlemciden veriyordum yayını bu arada, arkada Discord - yayın programı - oyun açıkken. Şu an ayarlara bakamıyorum çünkü evimde değilim ve yayın için kullandığım bilgisayara da sahip değilim. R5 5600X ise gayet güçlü bir işlemci, tavsiye ederim. Hem yayının hem de oyunun hakkından çok rahat gelir, merak etmeyin o konuda ;)
peki ekran kartındanmı veriyim yoksa işlemcidenmi

Ekran kartından vermeye devam edin ama görüntü ayarlarını tekrar gözden geçirin, internetten bakın biraz hangi ayarlar değişince kalite değişiyor gibi.

Geri
Yukarı