Yayın için 6000 TL'ye sistem önerisi

Kardeş ben sana masaüstü önerim fakat sen laptop istersen bunlar güvenilir marka fakat yayın için masaüstü daha iyi.

Parçaların uyumunu tam bilmediğimden yanlış yönlendirmek istemiyorum, sadece masaüstünden laptopun 2 katı belki daha fazla performans alacağından eminim kesinlikle, hem zaten laptopu alıpta yerinden kaldırmayıp odadan salona götüreceksen anlamı yok, yayıncılıkta masaüstü çok işini görecektir, şimdiden hayırlı olsun.

Çok teşekkürler.

logo.jpg

Ürün TipiÜrün İsmiAdetBirim Fiyatı
İşlemciAMD Ryzen 5 1400 3.2 Ghz 8 MB AM41172,00 USD + KDV
AnakartAsus B350M-K Prime 3200 Mhz(OC) AM4+ mATX181,00 USD + KDV
BellekCorsair 16GB(2x8GB) Vengeance Lpx DDR4 3000mhz CL151215,27 USD + KDV
Ekran KartıInno3D GeForce GTX1060 iChill X3 6GB 192Bit1410,00 USD + KDV
Sabit DiskSeagate 1TB Barracuda 64MB 7200rpm (ST1000DM010)155,00 USD + KDV
KasaCorsair Carbide 270R Mid-Tower Pencereli Kasa175,28 USD + KDV
Güç KaynağıHigh Power 500W 80+ 37.5A Single Rail Aktif PFC Siyah ATX Güç Kaynağı144,74 USD + KDV
MonitörBenq 24 XL2430 1ms 1920x1080 144Hz1290,00 USD + KDV
[TBODY] [/TBODY]
Genel Toplam :6.056,90 TL
www.sinerji.gen.tr üzerinde oluşturulmuştur.
[TBODY] [/TBODY]

Çok teşekkürler eğer bu sistem yayıncılıkta yarı yolda bırakmaz diyorsanız bu hafta alayım. Yalnız bir sorum var bu monitör o kadar önemli mi?

Çok teşekkürler.

Çok teşekkürler eğer bu sistem yayıncılıkta yarı yolda bırakmaz diyorsanız bu hafta alayım. Yalnız bir sorum var bu monitör o kadar önemli mi?
Bu fiyata 1070 dizilebilmeli, bence biraz daha araştırın ve ayrıca intel işlemci almanızı tavsiye ederim, ryzen işlemcide geç açılma gibi kronik sorunlar çok sorun okudum, biraz daha fazla verin ama intel alın bence ve ayrıca almışken ekran kartıda bence en az 1070 olmalı bu bütçeye, iyice araştırın öyle dizin.

Twitch yayını için sistem topluyorum ama sorun şu ki bu toplama ve sistem işlerinden pek anlamıyorum ve etrafımda da anlayan insan yok. Oyuncular için olan laptoplardan almayı düşünüyordum ama toplama daha iyi olur diyorlar. 6000 TL civarı bir bütçem var ve parçaları Media Markt'tan alacağım. Oyun oynarken ve yayında sorun çıkarmayacak her şey dahil iyi bir sistem önerirseniz sevinirim.

Media Markt' tan almak zorunda değilsen;
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Mönitörden kısıp işlemciyi yükseltebilirsin. Bu bütçeye GTX 1070 sığacağını sanmıyorum. 1 ay önce belki ama şu an ekran kartı fiyatları tavan yaptı. Düzeleceğini hiç sanmıyorum. Madencilik bitmediği sürece ki bitmeyecek. Madencilik için özel ekran kartları çıkmadıkça ki çıkmayacak. Fiyatlar hep daha çok arttacak. Yeni ekran kartları çıktığında da aynı şey olacak. Onun için yeni ekran kartları çıktığında hemen sistem toplayın. Sonra şimdiki gibi pişman olursunuz. GTX 1060 2000 TL'ye dayandı. GTX 1070 piyasada bile yok olanlarda 3000 - 3500 TL arası satılıyor. GTX 1070'e 3500 TL vermek istiyorsan senin bileceğin iş.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı