Yayın için Ryzen 5 2600 mü, Ryzen 7 1700 mü?

Xalionis

Hectopat
Yer
Antalya
Daha fazla  
Meslek
Grafik Tasarımcı, Yayıncı
Gaming PC'mi yakın zamanda topladım. Ancak şimdi de Streaming PC için kolları sıvadım. Elimde şu an 6600K var ancak 900p60 FPS'de OBS CPU ayarını Fast'a aldığım zaman (Very Fast'a al demeyin çünkü çok fazla pixelleşme oluyor.) yayına drop giriyor. Sanırım çekirdekler yetmiyor. Onun için 6600K'yı satıp Ryzen 5 2600 veya Ryzen 7 1700 almak istiyorum. Ryzen7 1700 daha ağır basıyor şu an çekirdek sayısından dolayı ama emin olamadım. Daha önce Ryzen kullanmadım. Bu arada işlemci sadece yayını encode edecek oyun vs. yok. PC'de chat vs. açık olacak.
Bu konuda yardımcı olabilirseniz çok sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Ryzen 1700 alman daha mantıklı olacaktır. 8 çekirdek 16 izlekli bir işlemciye sahip olacaksınız. R 2600 oyun performansında saat hızı nedeniyle biraz daha iyi olabilir. Ancak R 1700 ise çoklu çekirdek işlemlerinde daha iyi bir performans ortaya koyacaktır.

İşlemci ile yayın yapılmaz.Kaliteli Yayın GPU üzerinden yapılır. İşlemci sadece oynayacağını oyun için önemlidir. Ayrıca Nvidia ekran kartları yayın konusunda çok daha başarılı. Ekran kartınız nedir?

Ryzen 1700 alman daha mantıklı olacaktır. 8 çekirdek 16 izlekli bir işlemciye sahip olacaksınız. R 2600 oyun performansında saat hızı nedeniyle biraz daha iyi olabilir. Ancak R 1700 ise çoklu çekirdek işlemlerinde daha iyi bir performans ortaya koyacaktır.

Bende 1700 düşündüm çok çekirdek den dolayı ama herkes 2600 öneriyor yeni olduğu için sanırım ama 2 çekirdek daha az.

Neden eski bir CPU almak istiyorsun. Ryzen 5 2600 ile rahatça yayın açabilirsin. Gereksiz yere eski CPU alma.

Yayın yapmak sıkıntı değil zaten ben şuan 6600k ile de yapıyorum.Amaç yayını kaliteli verebilmek onun içinde 6600k yetmiyor maalesef.Eski ama 1700 de 8 çekirdek var orda +sağlıyor obs de çoklu çekirdek kullanıyor..O yüzden aklımda o var ama 2600 de daha yeni nesil.

İşlemci ile yayın yapılmaz.Kaliteli Yayın GPU üzerinden yapılır. İşlemci sadece oynayacağını oyun için önemlidir. Ayrıca Nvidia ekran kartları yayın konusunda çok daha başarılı. Ekran kartınız nedir?

Rtx ekran kartları için dediğiniz doğru ancak işlemci kullanmak birinci öncelik.Ekıran kartı r9 390 var şuan boşta.O konuda yanlışınız var yani her ekran kartıyla veremezsin.

R5 2600 iyidir, R7 1700 tek çekirdekte hafif fazla sönük. 2600 al.

Benim için zaten çoklu çekirdek önemli şuan da obs öyle kullanıyor çünkü 8 çekirdek ile 6 çekirdek arası fark ne kadar olur onu bilmiyorum ama bir de 2600 bir sonraki versiyon belki biraz daha performanslı olabilir 1700 den.

2700 çözüm. biriktir içinde kalmasın.
2700'ü bende istiyorum ancak 6600k ve anakartını satıyorum.2600 ve anakart için para çıkıyor.Bir nevi takas gibi olucak.2700 e para çıkaramam, çalışmıyorum şuan sadece yayın var ordan da pek gelir geldiği söylenemez.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı