Yayıncılık için ekran kartı tavsiyesi

HyAksi

Decapat
Yakın zamanda profesyonel denilebilecek düzeyde yayın işine girmeyi düşünüyorum nasipse.
Elimde şu an ASUS Dual RX580 8 GB OC var bunu elimden çıkarıp yerine RX 5700 XT mi alayım? Hangi markayı almalıyım bütçe önemli değil?
RX 5700 XT yerine RTX'li kart seçmeli miyim (RTX hastalığım yok zaten araştırdım tahminimce de biraz zamanı var iyice oturmasının o zaman geldiğindede gerekirse RTX'e geçebilirim)

EK: SAPPHIRE Nitro+SE RX 5700 XT 8GB GDDR6 256Bit AMD Radeon Ekran Kartı(11293-05-40G) | En Ucuzu Akakçe
Bunu tavsiye eder misiniz? RGB'li olsa fena olmaz diye düşünüp bunu buldum tavsiyelerinizi bekliyorum, iyi forumlar.

Son düzenleyen: Moderatör:
RTX almanızı tavsiye etmiyorum şu an çünkü ilerde RTX normalleşecek ve normalleşince de bu kartların kaldıracağını sanmıyorum :D 5700XT güzel olabilir.

Yakın zamanda profesyonel denilebilecek düzeyde yayın işine girmeyi düşünüyorum nasipse.
Elimde şu an ASUS Dual RX580 8 GB OC var bunu elimden çıkarıp yerine RX 5700 XT mi alayım? Hangi markayı almalıyım bütçe önemli değil?
RX 5700 XT yerine RTX'li kart seçmeli miyim (RTX hastalığım yok zaten araştırdım tahminimce de biraz zamanı var iyice oturmasının o zaman geldiğindede gerekirse RTX'e geçebilirim)

EK: SAPPHIRE Nitro+SE RX 5700 XT 8GB GDDR6 256Bit AMD Radeon Ekran Kartı(11293-05-40G) | En Ucuzu Akakçe
Bunu tavsiye eder misiniz? RGB'li olsa fena olmaz diye düşünüp bunu buldum tavsiyelerinizi bekliyorum, iyi forumlar.
Yayın yapacaksanız ve yüksek sistem gerektiren oyunlar oynayacaksanız, NVENC teknolojisine sahip ekran kartlarının eline hiç bir sistem su dökemez. GeForce RTX ile Canlı Yayın | NVIDIA Bu siteyi detaylıca incelemenizi tavsiye ederim. Bu konuda NVIDIA, teknolojisiyle bilinenlere göre çok daha üstün durumda. Alternatif olarak gördüğünüz 5700 XT hala sorunlar ortaya çıkaran bir kart. RTX olmasına gerek yok ancak RTX kartlar bu bahsettiğim teknoloji için çok daha iyi sonuçlar veriyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı