Yaz aylarında doların durumu ne olur?

dolar şuanda 6 tl olmuş durumda mayıs ayında gelicek olan petrol ambargosu f-35 ve s-400 meselelri patlak verdiği takdirde sene sonuna kadar doların 8 tlye kdar çıkması çok olası

Ama önlem alırlar bence geçen 5.2 ye düşürdüler.
Önlem almak değil yaptıkları merkez bankasında bulunan rezervleri doları bastırmak için kullandılar. Onun yerine fabrika kurup üretim yapsalar 1 sene daha acı çeker ondan sonra rayları yerine oturturduk. Şimdi süreç daha da uzadı ben karamsar değilim illaki düzelir ama 2 3 yılı bulur.

Önlem almak değil yaptıkları merkez bankasında bulunan rezervleri doları bastırmak için kullandılar. Onun yerine fabrika kurup üretim yapsalar 1 sene daha acı çeker ondan sonra rayları yerine oturturduk. Şimdi süreç daha da uzadı ben karamsar değilim illaki düzelir ama 2 3 yılı bulur.
Yazık olacak yani. Neden geçici önlem aldılar? yarını değil bugünü düşünmüşler demekki ve yarın oldu...

Yazık olacak yani. Neden geçici önlem aldılar? yarını değil bugünü düşünmüşler demekki ve yarın oldu...
Önümüzde seçim vardı o yüzden bastırdılar dövizi ve seçim geçti gitti artık gerekli birtakım tasarruf vs alınsaydı daha çok oy kaybederdi akp. 48 milyarlık döviz rezervi birkaç ay içinde 100 milyarın üzerine çıktı şuanki durum 20 milyar aradaki miktarla neler yapılır hayal edemiyorum günü kurtarmak yerine yarınları kurtarırdık.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı