Yaz aylarında kargoyla gelen elektronik eşyalara sıcaklıktan dolayı zarar görür mü?

Emretex98

Centipat
Daha fazla  
Evet arkadaşlar sorum başlıktaki gibi bunu gerçekten merak ediyorum. Anakart, ekran kartı, RAM işlemci, HDD yaz aylarında aşırı sıcak havalarda günlerce aracın içinde seyir halinde oluyor gerek havanın sıcaklığı gerek de güneş alan arabanın sıcaklığından dolayı bunlarda bir zarar olur mu ya da performans kaybı olur mu? Geçen yıl anakart almıştım yaz ayında elime aldığımda kutu aşırı sıcaktı elimi yakıyordu resmen sonuçta bunlar metalik parçalar güneş alınca hemen çok ısınıyor. Bu yüzden soruyorum sizlere bilen arkadaşlar varsa görüşlerini paylaşsınlar. Şimdiden teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam parçaya göre değişir, mesela HDD zarar görme ihtimali varken SSD'nin yoktur. Parçaya göre değişir.
Bu herkesin başına aynısı geliyor ürunler aşırı sıcaklıkla birlikte geliyorlar yani aldığımız ürünler aslında ısıya karşi hassas cihazlar.Aracın böyle cihazlar için kliması calışması lazım bana göre.Ekran kartı sipariş ettim de bu yüzden soruyorum muhtemelen gelen üründe çok sıcak olacaktır.Geçen yılki anakarttan biliyorum anakartı çıkarttığimda ısıdan yanıyordu.Ekran kartına bir zararı varmıdır?

Bu herkesin başına aynısı geliyor ürunler aşırı sıcaklıkla birlikte geliyorlar yani aldığımız ürünler aslında ısıya karşi hassas cihazlar.Aracın böyle cihazlar için kliması calışması lazım bana göre.Ekran kartı sipariş ettim de bu yüzden soruyorum muhtemelen gelen üründe çok sıcak olacaktır.Geçen yılki anakarttan biliyorum anakartı çıkarttığimda ısıdan yanıyordu.Ekran kartına bir zararı varmıdır?
Ekran kartı zaten ısınan birşey olduğu için zarar görmesine ihtimal veremiyorum.

Geri
Yukarı