Yazıcıdan sahte dolar çıkarmak suç mu?

çok yanlış bir bilgi, parada sahtecilik suçunun oluşması için paranın tedavüle sokulması şart değil parayı basmayla da bu suç işlenir. ancak üzerine görülebilecek bir ibare düşerse sorun yaşamaz.
Yanlış mı bilgi? parayı arkalı önlü basarsa, ibare yerleştirmesi gerek, bunu yapsa bile kimse onu durdurup çıkar lan o doları sahte mi bakacağım da demez. Dekor olarak sadece ön yüzü A4'e bassa hiçbir sorun yaşamaz. Senin mantığınla benim üzerimde dolar baskısı olan tişörtüm bile suç.

Gereksiz bilgi kirliliği yapmayalım lütfen.

Yanlış mı bilgi? parayı arkalı önlü basarsa, ibare yerleştirmesi gerek, bunu yapsa bile kimse onu durdurup çıkar lan o doları sahte mi bakacağım da demez. Dekor olarak sadece ön yüzü A4'e bassa hiçbir sorun yaşamaz. Senin mantığınla benim üzerimde dolar baskısı olan tişörtüm bile suç.

Gereksiz bilgi kirliliği yapmayalım lütfen.

"dekor olarak kullanacaksan neden suç olsun ki?" demenize binaen yazdım. parada sahtecilik suçunun oluşmuş olması için paranın basılması yeterlidir, tedavüle sokulmasına gerek kalmadan suç oluşur şeklinde de açıklama yazdım. kanun açık, bilgi kirliliği yapmadığıma siz de ikna olursunuz okursanız.

"dekor olarak kullanacaksan neden suç olsun ki?" demenize binaen yazdım. parada sahtecilik suçunun oluşmuş olması için paranın basılması yeterlidir, tedavüle sokulmasına gerek kalmadan suç oluşur şeklinde de açıklama yazdım. kanun açık, bilgi kirliliği yapmadığıma siz de ikna olursunuz okursanız.

Çocuk telefon kabında dekor olarak paranın bir yüzünü basacak, hâlâ bunu anlatmana şaşırdım gerçekten. Konu sahibi dışında yorum yapmazsan sevinirim. Önerini verdiysen konu bütünlüğünü korumak adına benimle tartışma.

Zaten yazıcıdan çıkarttığında tek tarafı öyle olacak. Diğer tarafı bembeyaz olacak. Yani kimseyi kandırma gibi bir ihtimalin olmayacağı için herhangi bir sorun da teşkil edeceğini zannetmiyorum.

Geri
Yukarı