Yazıcıoğlu İş Hanı Bilgisayarımı Bozdu

Bertan_58

Kilopat
Yer
İstanbul
Dün sabah saatlerinde klavyem bozulduğu için Yazıcıoğlu iş hanına gittim. Bir bilgisayarcıya girdim, fiyat konusuna anlaşıp 2 saat sonra dükkana geri geldim. Allah kahretsin ki vermez olaydım. Bilgisayarın klavyesi bombeli olduğu için her tuşun altına yapıştırıcıyla yapıştırılması gerekiyormuş ancak yapıştırmamışlar klavyenin tuşları içine giriyor ayrıca ekran kapağını hareket ettirince ekran gidip geliyordu. Ne bu bilgisayarın hali dedim, adamda biraz daha bekle halledeceğim dedi. (Ben bu sırada bilgisayarımı bozduğu için adamı izliyorum) Klavyenin tuşlarını halletti ancak adam flex kablosuna sprey sıkıp kapattı, bilgisayarı açtı ve görüntü geldi hiçbir problem yok. Eve geldim bilgisayarı açmak istedim açıldı ancak şöyle bir sorun var ekranı sallayınca veya güç düğmesinin yanına biraz bastırınca bilgisayar kapanıyor. Sizden ricam bu konuda bana yardımcı olun. Laptop modeli X550JK.

3. şahıs bilgisayarcılar hep benzer şeyleri yapmakta. Özür dileyerek söylüyorum teknik servis adı altında 3. şahsa ait ofislere gitmeyin. Para kazanmak için yapmamaları gereken yada dolaylı yoldan tamiri uzatan servisleri gördüm. Yapacak pek birşeyin yok. Bence de bir büyüğün ile tekrar gitmen daha sağlıklı.

Cihazda daha önceden bu tip sıkıntılar olup olmadığını bilmeden, esnafı dinlemeden kimse filli bir yardımda bulunamaz zaten sana.

Senin yapacağın tek şey; güzel dille anlaşamazsanız tüketici hakem heyetine başvurmak olacaktır.
Yazıcıoğlu zaten çakal - tilki yuvası, o tip yerlere girmiyorum ben pek.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı