Yazılı ehliyet sınavına nasıl çalışılır?

Elweald

Hectopat
Makaleler
1
Yer
İstanbul
Arkadaşlar merhaba, yarın yazılı ehliyet sınavım var. Ve pek bilgim yok son 4-5 sınavı çözdüm ve hepsinden geçer not aldım ama işimi şansa bırakmak istemiyorum bunun için az bir zaman kalmışken hangi konulara çalışmalıyım önerebileceğiniz bir site veya YouTube kanalı var mı?

Kafaya o kadar takmayın. Ben sadece çıkmış soruları çözüp girmiştim 95 almıştım diye hatırlıyorum 5-6 sene önce. Hayatınız boyunca gireceğiniz en kolay yazılı sınav olacak. Zaten çıkışta hemen fiş gibi sonucunuzu gösteren bir kağıt veriliyor. Oradan da anlarsınız ne kadar kolay bir sınav olduğunu.

Kafaya o kadar takmayın. Ben sadece çıkmış soruları çözüp girmiştim 95 almıştım diye hatırlıyorum 5-6 sene önce. Hayatınız boyunca gireceğiniz en kolay yazılı sınav olacak. Zaten çıkışta hemen fiş gibi sonucunuzu gösteren bir kağıt veriliyor. Oradan da anlarsınız ne kadar kolay bir sınav olduğunu.

Hocam yine de bir stres oluyor.

Hocam yine de bir stres oluyor.
Sınavdan değil, içindeki sorumluluk duygusundan kaynaklanıyordur. Çok basit olacağını düşünüp kendinden emin olarak rahatlamaktan başka çaren yok diye düşünüyorum. Çıkmış soruları çözmen yeterli bence. Üstlerinden geçersin tekrardan yetmezse. Geçer puan alıyorsan hepsinden sıkıntı yoktur.

Kitap veriyorlar. 2 saatte bitirdim. Sonra mobil uygulamalardan 3-5 sınav çözdüm. Sinavdan 98 aldım. Ama sınavdaki en az 5 soru saibeliydi. Hangisini yanlış yaptım hiçbir fikrim yok. Zaten geçme notu 70 olduğu için değecek bir şey değil. 1 yıl boyunca hazırlanıp yine hatalı soru çıkan üniversite sınavı dusunulunce bu sınavlarda hata/cinslik olması gayet normal.

Uygulamalardakinden çok farklı sorular vardı. Üniversite sınavındaki yeni nesil sorular gibi düşünebilirsin. Eskilerle pek alakası olmayan sorular.

Artik fiş vermiyorlar. En azından ben yaklaşık 1 sene önce girdiğimde öyleydi. Sinavdan en çok 3-5 saat sonra siteden bakılıyor.

Bende hep çalışmayın kolay diyenlere güvendim 56 ile kaldım 2. yazılıdan gene kaldım 68 ile şimdi 3. yazılıyı bekliyorum :D

Çalışmadan önce çıkmış soruları bilgim olmadan çözüyordum ve kaldığım hiç olmadı ucu ucuna da olsa geçerim sonra bir uygulama vardı onunla çalışarak girmiştim ve ilk sınavda 3 yanlış ile geçmiştim.

Yeni konular

Geri
Yukarı