Yazılım Alanında İş Bulma

MrDrZoom

Hectopat
Dostlar yaşım 16, meslek lisesinde bilgisayar bölümü okuyorum. Kendimi geliştirerek para kazanma gibi bir amacım var hatta para kazanmasam bile olur. Bildiğim yazılım dilleri şu şekilde: Başlangıç düzeyi Arduino, vertabanı için SQL, Orta düzey Java ve C# bilgim var. Birazcık da İngilizce'm var. Gerekirse yeni diller öğrenirim örneğin web için JS ile CSS gibi.
Peki ben kendimi geliştirmek için hangi platform üzerinde proje bulabilirim?

Son düzenleyen: Moderatör:
Dostum benim de okuduğum kadarıyla şunları söyleyebilirim. Büyük firmalar genelde iş alımlarında kişinin projeleri üzerinde durur. Bu yapacağın projelerin en önemli kısımlarından birisi insanların ihtiyaç duyacağı bir proje. Firmalara girersen para ve iş derdin biter. Serbest piyasada kalmak biraz tecrübe ve çok fazla emek ister. Dediğim gibi projelerin insanların ihtiyaçlarını esas almalı ve projelerin nicelikten öte niteliğe gitmeli. Bu ihtiyaçları belirler isen uygun platformları internetten veya benzer forum, sosyal alanlara sorarak rahatlıklan bulabilirsin. Benim söylediklerimin hepsini de yapmana gerek yok. Sadece referans olsun.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı