Yazılım için ilk olarak hangi dil öğrenilmeli?

Soldier_Boy

Centipat
Merhaba, yazılım öğrenmeye çalışıyorum sizce hangi dilden başlamalıyım? Çoğu kişi Python öneriyor.

Eğer web designer lıkla uğraşmayı seviyorsanız html -css-javascript diye ilerleyebilirsiniz onun dışında pek bir bilgim yok ama python diller arasından en kolay olanlarından biri ve python ile bir çok farklı dala yönelebilirsiniz.

Hocam o zaman Python öğreneyim, önerebileceğiniz kanallar var mı?

Hocam isteğinize bağlı ama eğer zor olması umrumda değil ben öğrenirim derseniz Java,C ve C# aslında C+ da var ama onu öğrenmen çok zor olur

Dilin önemi yok dostum aklında bir proje belirle sonra her dile geçersin mantığı kap yeter. Bu konuların sonu asla gelmeyecek herhalde böyle diyenlerin yüzde 90’ı başlamıyor genelde.

Çoğu kişi Python öneriyor.
Hocam madem zor olmasını istemiyorsun o zaman neden sordunuz ki Python öğren ama oyun yapmak istiyorsanız gamemaker var orda hem görsel hemde yazı olarak kodlama yapabiliyorsunuz

Assembly veya sırf gariplik olsun diye yazılmış programlama dillerinden biri olmadıktan sonra hangi dille başladığın önemli değil. Prolog'la bile başlanır. Önemli olan kavramları öğrenmek. Yine de C veya Python tavsiye ederim. Eğer ben daha okduğum gibi kod yazınca anlarım, ilk başlarda öğrenene kadar işime yarar dersen Python kullan. Dersen ki benim için nasıl yazıldığı önemli, arkasındaki mantığı anlamak daha önemli, C ile başla.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…