Yazılım ile fan renklerini değiştirmek mümkün mü?

Makaleler
1
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Rayzen 5
Meslek
Market Personeli
Bilgisayarım da bir tuş ile tüm ARGB fanların rengini değiştiriyorum.
Bu değişim anakart haricinde bir ARGB kart ile sağlanmakta. Kartın görselini paylaşacağım.

Ben tuşa basmadan istediğim renk kodu ile o fanlara renk vermek istiyorum ve bunu bir yazılım ile yapmak istiyorum. Bunu yapabilir miyim?

Dosya Ekleri

• IMG_20221027_134958.jpg
    IMG_20221027_134958.jpg
    222 KB · Görüntüleme: 49
Son düzenleyen: Moderatör:
Anakartında ARGB soketi varsa anakartının yazılımı üzerinden yaparsın. Yoksa kartın yada fanların usb üzerinden ARGB yazılım kontrolü sunması gerekiyor.

Arkadaşın fanları 3 pin ve anakartta ARGB girişi 4 pin nasıl olacak bu iş. Ayrıca oldu diyelim her fan anakartın yazılımını desteklemiyor.

Bunun yanında fan bilgiside paylaşması lazım. Adreslenebilir RGB değilse hiç gereği yok. Ayrıca 4 fana sahip çoklayıcı olması lazım. Hiç bir anakartta 4 tane RGB portu görmedim ya da bilgim yok.

Arkadaşın fanları 3 pin ve anakartta ARGB girişi 4 pin nasıl olacak bu iş. Ayrıca oldu diyelim her fan anakartın yazılımını desteklemiyor.
MSI X470 Gaming Plus Max anakart kullanıyorum. Anakart üzerindeki RGB pinleri üzerinden tüm fanlarımın renklerini yazılımla değiştirebiliyorum. Adreslenebilir RGB pinleri olmadığı için anakartımda ayrı ayrı kontrol edemiyorum fakat bir butona da ihtiyacım yok. Kasamdaki fanların hub üzerinden eğer ARGB pinlere sahip bir anakarta bağlantı kurarsam fanların aydınlatmasını daha detaylı kontrol edebiliyorum. Kasa bu. Hub üzerinden ARGB pinlere bağlantı sağlanıyor. TUF Gaming GT301 - Teknik Özellikler|Kasa|ASUS Türkiye

Yeni konular

Geri
Yukarı