Yazilim ile nasıl bir ise girebilirim?

Peki siz bu işi nasıl yapıyorsunuz?
Düşük fiyatlar ile başladım hatta çok düşük fiyatlar, bu şekilde ilerledim. Yine yüksek miktarlar kazanmıyorum ama gün geçtikçe kendimi geliştiriyorum. Freelancer platformlarını inceleyebilirsiniz veya startuplar ile çalışabilirsiniz.
Not: SadeceOn gibi komisyon ölüsü platformları önermiyorum, yurt dışına bakabilirsiniz.

Merhaba, sanırım siz bu işlerden anlıyorsunuz. Ben 13 yaşındayım. Bu 2 ay sonra LGS ye gireceğim. Sınavdan sonra tatilde amacım oyun oynamanın yanında programlama dili öğrenmek. Sizce hangi dili öğrenmem daha çok işime yarar? Meslek edinmeden önce freelancer olarak lisede para kazanabilir miyim? Sanırım bölüm olarak yazılım mühendisliği istiyorum :)
Benim 18 yaşında arkadaşım var freelancer olarak haftalık 1500 dolar kazanıyor.
Kendi Upwork profilini gördüm, 10 satır kod yazıp 700 dolar almışlığı var. :)
Dediğim gibi hepsini deneyip sana en uygun olanı bulman gerekir.

Düşük fiyatlar ile başladım hatta çok düşük fiyatlar, bu şekilde ilerledim. Yine yüksek miktarlar kazanmıyorum ama gün geçtikçe kendimi geliştiriyorum. Freelancer platformlarını inceleyebilirsiniz veya startuplar ile çalışabilirsiniz.
Not: SadeceOn gibi komisyon ölüsü platformları önermiyorum, yurt dışına bakabilirsiniz.
Bunu kast etmemiştim aslında. Mesela hangi dilleri biliyorsunuz? Hangi diller üzerinden iş yapıyorsunuz gibimsi.

Özellikle tasarım üzerine, imzalar vb. ; özellikle HTML, CSS ve PHP kullanıyorum. Frameworkler de öğrenirseniz daha iyi iş yapabilirsiniz.
Tamamdır, dediğim gibi daha ne, ne işe yarıyor bilmiyorum ama yazın hepsini öğreneceğim. Zamanınızı ayırdığınız için teşekkürler.

Yeni konular

Geri
Yukarı