Yazılıma yeni başlayanlara tavsiyeler

Başlangıç için Python öneren de var C öneren de var şahsen ben ne ile uğraşacaksanız mobil, web, gömülü yazılımlar, oyun vs ona geçişte en az problemi hangisinde yaşarım onu düşünerek seçim yapılması taraftarıyım. Siz Python seçmişsiniz Python yukarıda yazdığım/yazmadığım alanların birçoğunda kullanılıyor ama bu demek değil ki Python öğrenip bitiriyorum işi ileride ne alana yöneleceğiniz değişebilir veya değişmeyebilir orası artık sizin kendiniz için çizdiğiniz yol haritanıza bağlı. Size en büyük önerim kesinlikle pes etmeyin, şunu düşünmeyin ya bu problemi çözemiyorum ya da bunu bir anlayamadım benden olmaz vs düşünceleri her zaman olacak bu düşüncelere çok dalmayın öğrenmek için ısrarcı olun bir yerden sonra sürekli öğrendiğinizi fark edeceksiniz. 2. önerim de bir yol haritanız olsun hem gelişiminizi takip etmek hem de ilerisini görebilmek adına çok önemli.

1) proje olarak ne yapmak istediğini belirle.
2)Python senin yapmak isteğin proje için uygunmu veya o projeyi daha az kodla yazabileceğin bir dil var mı onu araştır bul.
3) ilk iki maddeyi uyguladığını varsayıyorum, kurs yorumlarına bak en çok kimim kursuna talep var.
4)kendine güveniyor musun?

Yeni konular

Geri
Yukarı