Yazım zor okunduğu için hoca sınav puanımı kırdı

SunsetPolo

Centipat
Daha fazla  
Arkadaşlar okulumda çok tilt bir biyoloji hocası var kadının dünya umurunda değil. Bunu geçen sene şikayet etmişler zaten kadın öğrencileri sevmiyor öğrenci düşmanı zaten. Geçen sene biyoloji ortalamam 49.5 ile bıraktı çok iğrenç bir hoca. Neyse arkadaşım 60 alıyor arkadaşım ile cevapları kontrol ettiğimiz zaman çok yanlış çıkmıyor. Hemen hemen aynı fark sadece ben 3 4 puanlık soruları yanlış yaptım gibisinden. Bu da bana 53 puan getirir değil mi? Evet getirir fakat bu hoca e-Okul'a 47 girmiş. Kadının dersinde konuşmuyorum notlarım bile tam sırf yazım kötü diye bu notu hak ediyor muyum? Zaten eğitim sistemi berbat öğrenciyi bırakmak için elinden geleni yapıyor. Test olsa 80 alacağım sınava yazım kötü diye 53 bile alamıyorum. Ne yapabilirim?

Son düzenleyen: Moderatör:
Müdür yardımcısı ile görüşün bu durumu. Hakkınız neyse o verilmeli, sırf yazınız okunmuyor diye puan kıramaz.

Edebiyat sınavında olsanız yazımdan puanınızın kırılması gayet normal fakat biyolojide neden böyle bir saçmalık olmuş anlamış değilim, eğer öğretmen hakkında bir şikayette bulunmak istiyorsan milli eğitim bakanlığına ait 444 0 632 numaralı telefonu arayabilirsin. Fakat buna gerek olacağını düşünmüyorum öğretmenine güzel bir dille konuşabilirsen yüksek ihtimal düzelticektir.

Arkadaşlar okulumda çok tilt bir biyoloji hocası var kadının dünya umurunda değil. Bunu geçen sene şikayet etmişler zaten kadın öğrencileri sevmiyor öğrenci düşmanı zaten. Geçen sene biyoloji ortalamam 49.5 ile bıraktı çok iğrenç bir hoca. Neyse arkadaşım 60 alıyor arkadaşım ile cevapları kontrol ettiğimiz zaman çok yanlış çıkmıyor. Hemen hemen aynı fark sadece ben 3 4 puanlık soruları yanlış yaptım gibisinden. Bu da bana 53 puan getirir değil mi? Evet getirir fakat bu hoca e-Okul'a 47 girmiş. Kadının dersinde konuşmuyorum notlarım bile tam sırf yazım kötü diye bu notu hak ediyor muyum? Zaten eğitim sistemi berbat öğrenciyi bırakmak için elinden geleni yapıyor. Test olsa 80 alacağım sınava yazım kötü diye 53 bile alamıyorum. Ne yapabilirim?

Böyle deli hocalar çok var biz sınıfça şikayet etmiştik bu tarz hocayı ama maalesef hiçbir şey olmadı maalesef bu sistemde kötü hocalara çok bir şey olmuyor maaşlarını almaya devam ediyorlar. Bariz sizle uğraşıyor hoca cimere felan şikayet edebilirsiniz.

Yazını düzelteceksin. Bizim hukuk sınavlarında ön yüze "okunaksız cevaplar değerlendirilmeyecektir" diye yazıyorlar. Ben de zamanında bu sebepten bir sorudan puan alamamıştım. Okuyamadığı, ne yazdığı belli olmayan yazıdan puan veremez. Bir haksızlığa uğradığınızı düşünüyorsanız, lisede nasıldır bilmem ama üniversitelerdeki sistem (ayrıntısı okulunuzun yönetmeliğinde yazıyordur), önce süresinde ve usulüne uygun okulun itiraz yollarını tüketicekseniz. Hak ettiğiniz sonucu almadığınızı düşünüyorsanız idari işlemin iptali davası açabilirsiniz. Mutlaka kurumunuzun yönetmeliği, itiraz yöntemi nedir ögrenin çünkü okulun tanımış olduğu itiraz yollarını tüketmeden dava açamıyorsunuz.

Son düzenleme:
Bence düzgün bir dil ile hocanızla konuşup problemin ne olduğunu öğrenin. Yazınızın kötü olması konusuna gelince. Orta okulda iken benim de yazım inanılmaz derecede kötü idi. Bunu gidermek için liseye geçince el yazısına geçtim. İlk başlarda zorluk yaşamama rağmen daha sonra çevremden yazımın nekadar güzel olduğu ile ilgili tepkiler geldi. Sizde bu tarz bir değişime gidebilirsiniz.

Geri
Yukarı