YDS İngilizce zor mudur?

Sınavın temel İngilizce dil bilgisi ile ilgisi yok, Temel olarak bilgi ölçmeyen teknik ve taktikleri öğrenerek hiç İngilizce bilmeden bile ortalama 60 puan alacağınız saçma bir sınavdır.

Eğer, İngilizce dil bilginizi ölçmek isterseniz Pte, Ielts, ya da Toefl gibi sınavları tercih etmeniz daha doğru sonuçlar verecektir.

Sınavın temel İngilizce dil bilgisi ile ilgisi yok, Temel olarak bilgi ölçmeyen teknik ve taktikleri öğrenerek hiç İngilizce bilmeden bile ortalama 60 puan alacağınız saçma bir sınavdır.

Eğer, İngilizce dil bilginizi ölçmek isterseniz Pte, Ielts, ya da Toefl gibi sınavları tercih etmeniz daha doğru sonuçlar verecektir.
Hemen hemen Türkçe'ye yakın İngilizce biliyorum fakat teknik ve taktikler hakkında bilgim yok bu sınava girsem kaç alırım sizce? Ayrıca İngilizceyi hiç Türkçe olarak öğrenmedim hep yurtdışında duyarak öğrendim bunun bir dezavantajı olur mu? Bu arada başvuru formunda 2. sınav merkezi seçmemi istiyor fakat bir adet İzmir seçeneği var?

Yds İngilizce zor mudur?

Sınav başvurusu yapıp seviyemi tescillemek istiyorum.

Tabikii zor ben girmiştim. Burada yds ye kolay diyen arkadaşlar tek bildiği whats your name olduğu halde ingilizcem orta seviye diyen tipler. Yaklaşık 3500 kelime biliyorum ve sinavda sadece 22 soru çözebildim. Zaten nativelerin bile birçok yanlış yaptığı bir sınav çok calışmak gerekiyor.

Hemen hemen Türkçe'ye yakın İngilizce biliyorum fakat teknik ve taktikler hakkında bilgim yok bu sınava girsem kaç alırım sizce? Ayrıca İngilizceyi hiç Türkçe olarak öğrenmedim hep yurtdışında duyarak öğrendim bunun bir dezavantajı olur mu? Bu arada başvuru formunda 2. sınav merkezi seçmemi istiyor fakat bir adet İzmir seçeneği var?

İzmir salonu uygundur o yüzdendir. Diğerlerine gelince, bu sizin yeteneğinize kalmış ben bir tahmin yürütemem. Okuduğunuzu anlamak, yorumlamak gibi bir durum var. Anadili İngilizce olanların (Native speakers) sınavdan 50 alamadığınıda biliyorum, 0 (sıfır) dil bilgisi ile 60 ve üstü alanları da tanıyorum. YDS değişik bir sınav. Kendi bilginizi ölçmek isterseniz ben ıelts ya da pte öneriyorum. uluslarası geçerliliği var.

Yeni konular

Geri
Yukarı