Çözüldü YDT soru dağılımı değişti mi?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Siteler yanlış yazmış. İngilizce ve rehber öğretmenlerimden aldığım bilgiye göre bir değişiklik yok. 1. linkteki site yanlışı düzeltmiş.

Bir değişiklik olsaydı ÖSYM duyururdu, değişiklik yok. Ek olarak belirttiğin şeyler çıkıyor zaten sınavda.

Hangi soru tipinden kaç tane çıkacağı çok önemli.

@shush dostum hangi soru tipinden kaç tane çıktığını bilsen ne yapacaksın ki? Geçen senenin çıkmış sorularını aç, oradan say kendin. Yıllardır aynı, değişen bir şey yok. Ek olarak senin tavsiyen nedir diye soracak olursan çeviri, diyalog, you say ve ilk 28 soruda yanlış yapma hakkınız yok. 70+ hedefleyenler orayı ful çekiyor zaten.

Dostum hangi soru tipinden kaç tane çıktığını bilsen ne yapacaksın ki?

Örneğin bahsettiğim değişiklik olduysa ''verilen duruma uygun düşen ifade'' kısmına çalışmam gerekmeyecek. Paragraf, cloze test kısımlarına daha çok ağırlık vereceğim. Hangi soru tipinden ne kadar çıktığının bilinmesi ve ona göre strateji geliştirmemizin boş olduğunu düşünmenize şaşırdım.

@shush ben de değişiklik olmadığını bahsettim ve geçen senenin çıkmış sorularını açıp oradan bakabileceğini söyledim. Farklı dilde bir şey söylemiyorum, Türkçe söylüyorum. Paragraf kısmına daha da ağırlık vermelisin dediğin gibi. Okuduğunu anlamıyorsun çünkü.

@shush ben de değişiklik olmadığından bahsettim ve geçen senenin çıkmış sorularını açıp oradan bakabileceğini söyledim. Farklı dilde bir şey söylemiyorum, Türkçe söylüyorum. Paragraf kısmına daha da ağırlık vermelisin dediğin gibi. Okuduğunu anlamıyorsun çünkü.

Bir değişiklik olup olmadığını geçen senenin sorularına bakıp mı anlayacağız? Değişiklik olmadığından bahsettiniz ama ben çoktan araştırmıştım zaten ve değiştiyse ona göre bir strateji belirleyecektim. Okuduğunu anlamıyorsun gibi ofansif laflar dolayısıyla da kırıldım.

@shush yahu diyorum ki bir değişiklik yok. Öncelikle bu bir. İkincisi:
Bir değişiklik olup olmadığını geçen senenin sorularına bakıp mı anlayacağız?
Ben böyle bir şey demedim. Dedim ki yıllardır soru tiplerindeki soru sayıları aynı, değişiklik yok. Bir tek 2017'de bir değişiklik oldu. Onda da açık uçlu sorular sormayı denediler, sonraki senelerde de sorulmadı zaten. Dediğim gayet açık, tekrar söylüyorum:

Hangi soru tipinden kaç tane çıkacağı çok önemli.
Yıllardır aynı değişmeyen şey için nereye bakmayı düşünüyorsun? Çıkmış sorular üzerinden bakacaksın tabii ki. Bir 2017'de değişiklik oldu, onda da basit sorulardı. Sınavı ciddi şekilde etkilemedi, 2018 ve sonrası için bir değişiklik yok. Onun dışında aklına takılan farklı bir soru varsa cevaplayayım.

Yeni konular

Geri
Yukarı