Yemek yemekte zorlanıyorum

Vengeance1000

Decapat
Daha fazla  
Sabah 08.40'ta okulum var. Sabah 07.00-07.30 gibi kalkıyorum. Kalktığım zaman bir şeyler yemeye çalışıyorum fakat midem bulandığı için hiçbir şey yiyemiyorum. Mesela simit yiyorum tam boğazımı geldiği boğürüp simit parçasını ağzımdan atıyorum. Okula sandviç falan götürüyorum fakat okulda da yiyemiyorum ve yine boğürme şeyi oluyor. Okulda yemekhane var öğle yemeğinde orada yerken zorlanıyorum. Çok sevdiğim bir şey olsa bile yemekte zorluk çekiyorum. Bende bir de stres var. Bir de kaygı işte okulda biri beni aşağıladığında laf yersem veya kavgaya bulaşırsam gibi. En sevdiğim yemek tavuk pilavdır. Tek oturuşta 2 buçuk tabak tavuk pilavı yiyordum. Fakat bu stresten dolayı en fazla 1 tabak falan yiyebiliyorum. Yediğimide 2-3 saat sonra stresten ve öksürükten kusuyorum. Kan tahlili falanda yaptırdım fakat bir sorunum yok. Fitness ile ilgileniyorum bu yemek yememe bana cidden çok zarar veriyor. Önerebileceğiniz bir şey var mı? (limonlu su veya sabahları aç karna şınavlı mekikli spor gibi.)

Vallahi fiziki yapabileceğin bir şey yok bu fiziksel değil psikolojik bir problem kafa yapını düşüncelerini değiştirmeli kaygılarından kurtulmalısın evet kötü bir durum zor yani spor hayatınıda etkiler biliyorsun sporda asıl önemli olan beslenmek mide bulantısını önleyen ilaçlar var ama gene de önermem şahsen doktor falan değilim ama gerçekten bak psikolojik sorunlar kişinin elinde yardımsız desteksiz başarabiliyor zaten fitness la uğraşıyorsun öz güvenli olman lazım eğer vücudun iyiyse okulda kimse zaten laf atamaz bunun gibi yani kafanı boşalt rahatla bu kadar.

Geri
Yukarı