Yemeksepeti siparişin teslim edilmemesi ve iade

Rosselli

Kilopat
Yer
Avustralya/Melbourne
Daha fazla  
Meslek
Elektrikçi. Yakında olabilirse Ekonomist.
Arkadaşlar ben 3 harfli bir markette çalışıyorum. Öğlen markete yemek söyledik bir süre sonra mekan sahibi bizi aradı ve şunu dedi; abi siparişi neden iptal ettin. Ben şaşırdım tabi iptal etmediğimi söyledim daha sonrasında mekan kuryeyi arıyor konuşuyor. Kurye demiş ki abi ben marketin önüne kadar gittim bekledim bekledim alacak birisi çıkmadı bende kimse almayacak diye iptal ettim siparişi demiş (daha önce markete 300'den fazla sipariş vermişizdir hiç birinden böyle bir sorun yaşamadık çünkü adam marketin önünde beklemiş içeri girmeye tenezzül bile etmemiş ki adreste zaten herhangi bir ... personeline verin o teslim alır yazıyor). Bu konuşmalardan sonra mekan sahibi bizden çok özürler diyor kurye hakkında bir sürü şikayette bulunacağın söylüyor. İademin gün içinde Yemeksepeti tarafından yapılacağını söylüyor fakat saatler oldu iade gelmedi. Bu konuda ne yapabilirim yarım saattir Yemeksepeti'ne ulaşmaya çalışıyorum fakat telefonları açan yok.

Arkadaşlar olay çok ilginçmiş cidden çok ilginç hemen anlatıyorum. Yemeksepeti ile iletişime geçebildim.

Öncelikle kurye mekanın kuryesi değilmiş Yemeksepeti'nin kuryesiymiş. Mekan sahibi ürünü kuryeye veriyor kurye bizim markete kadar geliyor fakat içeri girmiyor. Kapının önünde kimse bunu görmediği için almıyor buda iptal ediyor gidiyor. Ben yarım saat önce kartıma iade yapılmadığını görüyorum. Yemeksepeti'ni arıyorum. Yemeksepeti bana diyor ki ... Bey emin misiniz? Siparişiniz şu saatte size teslim edilmiş ve sizde teslim almışsınız. Ben haliyle şok oluyorum. Artık olaylar geriliyor. Yarın görevlinizi gönderin bütün marketin kameralarına baksın o adam buraya gelip bana teslim etmiş mi görün bakayım dedim. Yemeksepeti kuryesi çiğköfteciye abi ben markete gittim fakat kimse yoktu o yüzden teslim edemedim siparişi ettim diyor. Yemeksepeti'ne ise ben siparişi teslim ettim ... Bey siparişi teslim aldı olarak giriyor. Ortada herhangi bir çiğköfte yok. Çiğköfte mekana galiba geri dönmemiş, bana teslim edildi gözüküyor fakat edilmemiş. Kimseyi suçlamak istemiyorum da galiba Yemeksepeti kuryesi bizim çiğköfteyi aldı götürdü yani başka bir şey gelmiyor aklıma. İade alabildim bu arada o da çalıştığım markette her yerde kamera olmasından dolayıdır büyük ihtimal yoksa bu olayı nasıl kanıtlardım bilemiyorum.

Geri
Yukarı