Yeni alınan hazır sistemde BIOS güncellenmiş bir şekilde mı gelir?

Bilgisayarı alacağınız yere bağlı olarak değişir. Ben İtopya'dan sistem aldığımda güncellenmiş gelmişti. Bu arada alacağınız anakartta BIOS Flashback gibi özellikler varsa sıkıntı yaşama ihtimaliniz daha az olur. Eğer güncellerken elektrik giderse bahsettiğim özellikler yoksa anakartı servise göndermek zorunda kalabilirsiniz fakat öyle uzun süren bir işlem değil, benim bilgisayarımda yaklaşık 4 dakika civarı sürmüştü.

Bilgisayarı alacağınız yere bağlı olarak değişir. Ben İtopya'dan sistem aldığımda güncellenmiş gelmişti. Bu arada alacağınız anakartta BIOS flashback gibi özellikler varsa sıkıntı yaşama ihtimaliniz daha az olur. Eğer güncellerken elektrik giderse bahsettiğim özellikler yoksa anakartı servise göndermek zorunda kalabilirsiniz fakat öyle uzun süren bir işlem değil, benim bilgisayarımda yaklaşık 4 dakika civarı sürmüştü.

Hocam güncel olduğunu nereden bilicez ve güncel değilse nasıl gunceliyicez çünkü daha Windows kurulmadı Chrome falan yok kusura bakmayın hiç anlamıyorum bu islerden yakında bende bilgisayar alacağım öğrenmek istiyorum.

Hocam güncel olduğunu nereden bilicez ve güncel değilse nasıl gunceliyicez çünkü daha Windows kurulmadı Chrome falan yok kusura bakmayın hiç anlamıyorum bu islerden yakında bende bilgisayar alacağım öğrenmek istiyorum.
Muhtemelen size Windows deneme sürümü yüklü gelecek ya da yüklenmemiş de olabilir. Öncelikle bilgisayarı açarken Delete tuşuna ya da F8 (anakart üreticisinden üreticiye değişir tuşlar altta yazar.) tuşuna ard arda basarak BİOS ekranına gireceksiniz ve BİOS update yapacaksınız ve bellek frekans hızlarını ayarlayacaksınız (XMP,EXPO vb.) Sonra hazırladığınız Windows USB belleği ile Windows kuracaksınız (Bilgisayarı yeniden başlatıp boot menüsüne gireceksiniz tuşu yine yazar altta.) BİOS update ve Windows USB'si hazırlama videolarını Technopat'ın YouTube kanalından bulabilirsiniz.

Muhtemelen size Windows deneme sürümü yüklü gelecek ya da yüklenmemiş de olabilir. Öncelikle bilgisayarı açarken delete tuşuna ya da F8 (anakart üreticisinden üreticiye değişir tuşlar altta yazar.) Tuşuna art arda basarak BIOS ekranına gireceksiniz ve BIOS Update yapacaksınız ve bellek frekans hızlarını ayarlayacaksınız (XMP, EXPO vb.) Sonra hazırladığınız Windows USB belleği ile Windows kuracaksınız (bilgisayarı yeniden başlatıp boot menüsüne gireceksiniz tuşu yine yazar altta.) BIOS Update ve Windows USB'si hazırlama videolarını Technopat'ın YouTube kanalından bulabilirsiniz.

Çok teşekkür ederim hocam peki USB için internet kafeye gidip USB'nin içine Windows mu atacağız.

Geri
Yukarı