Çözüldü Yeni alınan karttaki hesap kesim tarihi bir dahaki ayın tarihi mi?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

simsek1252

Centipat
Makaleler
3
Daha fazla  
Arkadaşlar yeni kredi kartı aldım, hesap kesim tarihim her ayın 28'i yazıyor ben şimdi 1000 lira çeksem nakit avans bu ayın 28'in de mi geri ödemem lazım, bir dahaki ayın mı?

Çözüm
Hesap kesim tarihi son ödeme tarihi değildir.

Ayın 28'ine kadar yapacağın kullanımlar toplu şekilde faturalandırılır. Hesap kesimi yapıldıktan sonra son ödeme tarihi yazar. Yani ayın 28'inde ödeme yapmayacaksın, o tarihte ekstre çıkacak.

Uzun vade istiyorsan hesap kesim tarihinden hemen sonra yani ayın 29'unda avans çek veya alışveriş yap, böylelikle son ödeme tarihini de hesaba katarsak 30-40 gün sonra ödeme yapmış olursun.

Ayın 28'ine kadar yapacağın kullanımlar toplu şekilde faturalandırılır. Hesap kesimi yapıldıktan sonra son ödeme tarihi yazar. Yani ayın 28'inde ödeme yapmayacaksın, o tarihte ekstre çıkacak.

Uzun vade istiyorsan hesap kesim tarihinden hemen sonra yani ayın 29'unda avans çek veya alışveriş yap, böylelikle son ödeme tarihini de hesaba katarsak 30-40 gün sonra ödeme yapmış olursun.

Son düzenleme:
Çözüm

Uzun süre vade istiyorsan hesap kesim tarihinden hemen sonra yani ayın 29'unda avans çek veya alışveriş yap, böylelikle son ödeme tarihini de hesaba katarsak 30-40 gün sonra ödeme yapmış olursun.
peki taksitli nakit avansmi taksitsiz mi daha iyi olur karar veremedim 1250cekcem 2 taksite 1297 istiyor aralığa kadar, taksitsiz nasıl oluyor son ödeme tarihi nezaman oluyor

Peki taksitli nakit avansmi taksitsiz mi daha iyi olur karar veremedim 1250CEKCem 2 taksite 1297 istiyor aralığa kadar, taksitsiz nasıl oluyor son ödeme tarihi ne zaman oluyor.

Tercih tamamen size bağlı, kendinize göre ayarlamanız gerekiyor.

Şu an 2 taksitli avans çekerseniz bu ayın 28'inde ilk taksit ekstreye yansır. Kasımın ilk haftası içerisinde ödersiniz.
2. taksit kasım 28'de ekstreye yansır. Aralığın ilk haftasında ödersiniz.
Kabaca aralığın ilk haftasında nakit avansın ödemesinin tamamını yapmış olursunuz.

Bunlar benim tecrübelerime dayalı bilgiler, ve büyük ihtimalle öyle olacak ancak farklı bir durum da olabilir, bu nedenle bankanızı arayıp bilgi almanız en mantıklısı olur.

Tercih tamamen size bağlı, kendinize göre ayarlamanız gerekiyor.

Şu an 2 taksitli avans çekerseniz 28'inde ilk taksit ekstreye yansır.
2. taksit kasım 28'de ekstreye yansır. Kabaca aralığın ilk haftasında nakit avansın ödemesinin tamamını yapmış olursunuz.
Bunlar benim tecrübelerime dayalı bilgiler, ve büyük ihtimalle öyle olacak ancak farklı bir durum da olabilir, bu nedenle bankanızı arayıp bilgi almanız en mantıklısı olur.
Büyük ihtimal taksitli alıcam çünkü taksitsizin nasıl olduğunu anlamadım. taksitsizde günlük faiz işleniyor sanırım daha pahalıyamı geliyor anlamadım. ve hesap kesim tarihim yakın olduğu için hemencecik ödeyemem sanırım

Büyük ihtimal taksitli alacağım çünkü taksitsizin nasıl olduğunu anlamadım. Taksitsizde günlük faiz işleniyor sanırım daha pahalıyamı geliyor anlamadım. Ve hesap kesim tarihim yakın olduğu için hemencecik ödeyemem sanırım.

O konuda net bilgim olmadığı için yanlış yönlendirmek istemem, banka daha iyi bilgi verecektir.

Yeni konular

Geri
Yukarı