Yeni alınan RAM sisteme goruntu gelmiyor

AnDyLoW

Hectopat
Merhaba, dun sifir DDR3 4 GB 1333MHz RAM aldim.
Bilgisayarimda 4 GB 1600MHz RAM takiliydi bunu 2'si takili olunca goruntu alamiyorum. Eski RAM'imi takinca goruntu alabiliyorum yeni RAM'i takinca alamiyorum sebebi nedir ve nasıl cozebilirim? Yardimci olursaniz sevinirim.

İki RAM uyumsuz galiba.
Ama doğru takamamış olabilirsiniz de bi' çıkartıp, tekrar düzgün şekilde takar mısınız?
Benim başıma gelmişti bu olay, düzgün takamadığımdan dolayı ekran gelmiyormuş :D

RAM'ler uyumsuz fakat bu görüntüyü etkilemez sadece 2'sini de 1333 MHz kullanırsın bir de taktığın yerleri değiştirmeyi dene eğer 2 RAM slotun varsa zaten 4 RAM slotun varsa anakartın üstünde RAM'lerin yanında küçük bir şekilde hangi 2'sini kullanman gerektiğini belirtir 2 tane takacağın zaman işaretli slotlara takman gerekir.

Bir de ramleri takayım derken başka bir şeyleri çakırmış ya da oynatmış olabilirsin tüm bağlantıları baştan bir kontrol et derim

Olay soyle, kendi RAM'imi çıkartıp slota takiyorum baska bir RAM yok calisiyor goruntu geliyor onu deniyorum tek basina goruntu gelmiyor. 2 slotta da denedim yeni aldigimla uyumlu bir 2 GB daha RAM var onla da denedim olmadi, tek basina da denedim olmadi.

İki RAM uyumsuz galiba.
Ama doğru takamamış olabilirsiniz de bi' çıkartıp, tekrar düzgün şekilde takar mısınız?
Benim başıma gelmişti bu olay, düzgün takamadığımdan dolayı ekran gelmiyormuş :D

Hepsi sapa saglam oturuyor.

Olay soyle, kendi RAM'imi çıkartıp slota takiyorum baska bir RAM yok calisiyor goruntu geliyor onu deniyorum tek basina goruntu gelmiyor. 2 slotta da denedim yeni aldigimla uyumlu bir 2 GB daha RAM var onla da denedim olmadi, tek basina da denedim olmadi.

Hepsi sapa saglam oturuyor.
Aldığınız RAM'i tek başına takmışsınız ve çalışmamış. Anlaşılan alınan RAM de sıkıntı var.

Geri
Yukarı