Yeni alınan RTX 4070 sistem sürekli donuyor

adradenzi

Femtopat
Daha fazla  
Vatandan 1 hafta önce topladığım kasam oyunlarda donuyor ya da atıyor. Bugünden itibaren donmaya ve kendini yeniden başlatmaya başladı. yuserbenchmark'tan test yaptığımda da her şey olması gerektiği gibi temiz çıktı. Valorant'tan durmadan atıyordu. FPS'i 165'e sabitledikten sonra da bir daha atmadı. Bunu da söyleyeyim belki çözüm bulmak daha kolay olur.
Sistem özellikleri:
ASUS Dual RTX 4070.
Ryzen 5 7600.
1 TB Crucial SSD.
ASUS B650M-A II anakart.
32 GB G.Skill flare X5 6000 MHz RAM.
Windows 10 Pro.
Rampage 850W PSU

Son düzenleme:
Bende de garip şekilde birkaç gündür Windows reset atıyordu hiçbir şey yokken Windows reset yiyordum güç kesintisi falan hibir sorun yoktu yeni Windows kurulumu ve BIOS Update ile çözdüm sorunumu. Bu arada benim sistem 2 seneliktir.
hocam bu soruda cok cahilce olacak ama benim biosu nasıl guncellerim anlatma şansın var mıdır

Hocam bu soruda cok cahilce olacak ama benim BIOS'u nasıl guncellerim anlatma şansın var mıdır?

Kanka anakart sitesinden BIOS son sürümü indiriyosun ve klasörün içinde gelen dosyayı flasha atıp bilgisayarında BIOS ekranına girmen gerek. BIOS ekranından M-Flash sekmesine gireceksin oradan da BIOS Update kısmından flashındaki dosyayı seçeceksin ve Update yapacak. YouTube'da bir sürü videosu var anakart markanınkine bakarak kolayca yapabilirsin.

Geri
Yukarı