Yeni alınan sistem nasıl kablosuz internete bağlanır?

Agresifrhyme

Hectopat
Merhaba ben yeni hazır masaüstü bilgisayar satın aldım. Bildiğim kadarıyla masaustü sistemler kendiliğinden Wi-Fi'a bağlanmıyor. Internete kablosuz bağlanabilmem için hangi aparatı almalıyım?

Merhaba ben yeni hazır masaüstü bilgisayar satın aldım. Bildiğim kadarıyla masaustü sistemler kendiliğinden Wi-Fi'a bağlanmıyor. Internete kablosuz bağlanabilmem için hangi aparatı almalıyım?
Benim önerim ethernet ile bağlanmanız.Adaptör ile bağlanırsanız internet olması gerekenden yavaş çalışıyor.Ornegin adaptor ile valorantı 200 ms sabit oynarken ethernetle 20 ms oynuyorum.

İnternet te satılan Wi-Fi donglelar işinizi görür.

USB Wi-Fi adaptörü yazarsanız çıkar.

Hocam USB Wi-Fi adaptörü alacaksınız, TP-Link olanlar kaliteli diye biliyorum.

Hocam biraz baktım fakat hangisi daha iyi olur bilemedim model önerebilir misiniz?

Fakat Ethernet ile bağlamanız daha iyi olur. (eğer modeme yakınsanız.)

Benim önerim Ethernet ile bağlanmanız. Adaptör ile bağlanırsanız internet olması gerekenden yavaş çalışıyor. Ornegin adaptor ile Valorant'ı 200 ms sabit oynarken Ethernet'le 20 ms oynuyorum.

Hocam aslında kablo bana da sıcak geldi ama modem tam evin girişinde bilgisayar arka odada kalıyor evin içinden bayağı bir kablo dolanacak o yüzden kablosuz daha pratik görünüyor şu an için.

Bazı anakartlarda Wi-Fi kartı bulunuyor. Belki sizin anakartınızda da vardır.

Hocam markası ASUS TUF Gaming B660M-E D4 bildiğim kadariyla Wi-Fi kartı yok gibi.

Hocam biraz baktım fakat hangisi daha iyi olur bilemedim model önerebilir misiniz?

Hocam aslında kablo bana da sıcak geldi ama modem tam evin girişinde bilgisayar arka odada kalıyor evin içinden bayağı bir kablo dolanacak o yüzden kablosuz daha pratik görünüyor şu an için.

Hocam markası ASUS TUF Gaming B660M-E D4 bildiğim kadariyla Wi-Fi kartı yok gibi.
Bence pratiğe kaçmayın bir ethernet ile halledersiniz. Oradan zaten usb ile perişan olursunuz.

Yeni konular

Geri
Yukarı