Yeni Alınan Telefonun Şarjı

nexToMe

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar dün yeni bir telefon aldım (Samsung Galaxy E5),malum aldıktan sonra heyecan oluyor hemen kurcalamaya başlıyor insan ama birşeyi fark ettim şarjı çabuk bitiyor. Telefonu alırken Teknosa'daki adam 8 saat şarja takın demişti ancak ben takmadım cihazdamı bir sorun var şarja takmadığımdan mı çabuk bitiyor pili şuan şarjda 8 saattir şarja ama genede korkuyorum bir zarar verdiysem telefona diye beni bi aydınlatır mısınız ?

Son düzenleyen: Moderatör:
Artık 8 saat olayı kalmadı. Dolunca çekmezseniz, boşuna durmuş olur. Telefon bataryasının tam kapasite çalışması için 1-2 hafta geçmesi gerekebilir.

İlk olarak batarya yeni ve bu yüzden yüzde olarak ilk hafta tam doğru gözükmeyebilir. Bunun yanında veri yolları ilk hafta içerisinde açılır ve tam performansı alırsın. Ayrıca 8 saat bekletme olayı çok eskide kaldı. Dolduktan sonra duracaksa bile 10 dakika yeterlidir. Oda tam emin olabilmek için hani. Yani hani 99 olan birden 100 olunca tam dolmasa bile 100 yazar. Ondan emin olmak için beklersen beklersin. Diğer türlü gerek yok.

Teknosa gibi tekel sayılacak bir teknoloji oluşumunun bünyesinde "8 saat şarjda bırakın." lafını söyleyebilecek bir eleman çalıştırması ne kadar doğru?

Öyle birşey yok. %100 olunca çek prizden ve kurcalamaya başla. :)

Yeni nesil telefonlarda bahsettiğiniz durum yok. Yani şarj seviyesi %100 olunca telefon artık şarj almıyor yani boşuna durmuş oluyor. E5 kullananlara bir sor bakalım, onlarda da şarj erken bitiyor mu, eğer senin gibi ise onlardada telefonun kendi sorunudur o.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı