Yeni anakarta geçince Windows olmayan SSD'ye format atılmalı mı?

Asaba mahmures

Centipat
Daha fazla  
SSD veya HDD modeli
Samsung 860 evo 250 gb
Anakart
Msı B450 Tomahawk Max II anakart
Merhabalar. Yeni bir anakarta, ekran kartı, kasa ve psuya geçiş yapıyorum.
Elimde önemli bilgiler olan ve nerdeyse 180 gb veriye sahip bir Sata Ssdiye sahibim.
Sizce Bu içerisinde windows olmayan ssdye format atmam gerekir mi?
Bide yeni anakara geçince bu sistemdeki verileri bozulmadan yeni anakara sahip kasamda nasıl kullanabilirim.
Çünkü yeni taktığım ssdler biçimlendirmeden gözükmüyordu. Buna ne tür bir çare önerirsiniz?
Düzenleme : B350 çipsetinden B450 çipsetine geçiyorum. M2 Ssdiye format atacam ama format atarken bu ssdde takılı olması gerekir mi yoksa format bittikten sonramı takmam gerekiyor?

Madem önemli bilgiler var neden format atasın ki o SSD'ye öyle tak kullan. Format olmadan önce de sonra da takabilirsin sorun olmaz.
Anakartımı değiştiriyorum o yüzden sormak istedim. Düzgün bir kurulum olması için m2ssdye format atacam. Format atarken takılı olsa ama o içinde bilgiler olan ssdyi sıfırlamasam bilgiler korunaklı bir şekilde gelecek midir?
Önemli bilgiler taşıyan sata ssd
Format atacağım ssd ise nvme m2 ssd

Anakartımı değiştiriyorum o yüzden sormak istedim. Düzgün bir kurulum olması için m2ssdye format atacam. Format atarken takılı olsa ama o içinde bilgiler olan ssdyi sıfırlamasam bilgiler korunaklı bir şekilde gelecek midir?
Önemli bilgiler taşıyan sata ssd
Format atacağım ssd ise nvme m2 ssd
Mecbur windows yeniden kuracağın için bilgilerin olan ssd hiç silmeden m2 kuracaksın windows. Ssd kalır bilgilerin.

Merhabalar. Yeni bir anakarta, ekran kartı, kasa ve psuya geçiş yapıyorum.
Elimde önemli bilgiler olan ve nerdeyse 180 gb veriye sahip bir Sata Ssdiye sahibim.
Sizce Bu içerisinde windows olmayan ssdye format atmam gerekir mi?
Bide yeni anakara geçince bu sistemdeki verileri bozulmadan yeni anakara sahip kasamda nasıl kullanabilirim.
Çünkü yeni taktığım ssdler biçimlendirmeden gözükmüyordu. Buna ne tür bir çare önerirsiniz?
Düzenleme : B350 çipsetinden B450 çipsetine geçiyorum. M2 Ssdiye format atacam ama format atarken bu ssdde takılı olması gerekir mi yoksa format bittikten sonramı takmam gerekiyor?
Yeni ana karta geçiş yaptığında m2 taktıktan sonra güzel windows kur sonra bilgilerin olan ssd kablosunu tak işte sata kablosunu görür o ana kart görmezse videolar var. İncele.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı