Yeni başlayan için 500 TL saz önerisi

şahin123456

Hectopat
Daha fazla  
Sadece öğrenmek için ucuz yollu F/P saz önerir misiniz? Bütçe işimi görecek biraz da kaliteli en ucuz ürün. Bütçe 500 diyebilirim fakat daha ucuzu da işimi görürse alabilirim. Veya daha pahalısını almam gerekiyorsa onu da alırım.

Son düzenleyen: Moderatör:
Sadece öğrenmek için ucuz yollu F/P saz önerir misiniz? Bütçe işimi görecek biraz da kaliteli en ucuz ürün. Bütçe 500 diyebilirim fakat daha ucuzu da işimi görürse alabilirim. Veya daha pahalısını almam gerekiyorsa onu da alırım.

Hocam bizzat ustasından alın. Almaya bilen biriyle gidin. Sadece satış yapan yerlerden veya İnternetten saz alınmaz. İstanbul Anadolu yakasında bildiğim güvenilir bir yer var ama siz hangi şehirde oturuyorsunuz bilmiyorum. Bir de sazı ne kadar iyi alırsanız o kadar çalma isteğiniz olur. Kötü bir enstruman ile çalışmak hevesinizi kaçırabilir. Yılmaz saz evi gibi saçma sapan fiyat veren yerlere de bulaşmayın. Orta halli bir saz aşağı yukarı 5000 civarında. Şu anda 500 liraya sapı atmış öğrenci sazı bile kalmadı.

Son düzenleme:
Kötü müzik aleti insanı müzikten soğutur diye bir söz var. Bizzat bunu kendim de yaşadım. Kemençe öğrenmeye çok ucuz bir kemençeyle başlamıştım fakat azmim sayesinde yine de ilerleyip profesyonel bir kemençe almıştım. Size de tavsiyem orta halli bir müzik aleti ile başlamanız.

4k 5k şuanlık vermem. Çünkü hiç bilmiyorum . Bilsem verirdim. Benim amacım öğrenmek için ucuz yollu bir saz ama en ucuzuda değil tabiki. Sadece öğrenmek için ilk sazım ucuz olsun istiyorum. Öğrendikten sonra bütçe sorunu yok . Şuan max 1000 veririm gibi.

Yeni konular

Geri
Yukarı