Yeni Battlefield oyunu mu geliyor?

Nerede öyle bir açıklama gördünüz ki? Şahsen o konuları takip eden biri olarak öyle bir şey görmedim.

Yapımcılar yeni açıklama yaptı. Güncelleme gelmeye devam edecek.

Birkaç kişiden artık gelmeyecek gibi şey duydum hemen buraya yazyım dedim bilgi yanlışmış kusura bakmayın ama birkaç sezon daha devam edecek.

Bu sadece bir iddia, böyle bir şey olacağını da sanmıyorum. Oyun ilk çıktığı gün çok fazla tepki aldı bunu herkes biliyor. Oyuncu sayısı da epey düşmüştü, geçtiğimiz günlerde Sezon 1'in başlamasıyla birlikte oyun tekrar Steam'de 10k+ oyuncu sayısı görmeye başladı.

Bana kalırsa bugünkü hali ile bug sayısı epey azaldı, hatta ben hiç karşılaşmadım. Kısaca yeni harita, silah, içerik güncellemesi devam ederse oyun toparlanır.

Bu oyunu geliştirmeyi bıraktık, yeni bir oyun yapıyoruz diye açıklama yapsalar bu sefer daha fazla tepki alabilirler. Yeni oyunu alacak kişiler farklı insanlar değil. Çoğunluk yine bu oyunun oyuncuları olacak. İşin bir de bu boyutu var.

Bir ara makale vs. paylaşılmıştı. BF4 çalışanlarının yıllar içinde işten ayrıldığı tarih vs. yazıyordu.
BF5 ve özellikle BF 2042'yi yapanları DICE değil de farklı bir firma yapmış farzedin derim.
Adamlar scoreboard, squad değiştirme, squad kilitleme, adam kickleme, server seçme, sesli sohbet vs. yoktu.
Doku kalitesi BF4'ten de kötü. Yıkılabilirlik yok gibi. Berbat bir oyun motoru var, bu kalitesizlikte kasıyor. Kimi sivri zekalılar 128 kişilik harita diye kasıyor dedi. Aynı FPS'yi 64 kişilik haritada da alıyorum. Bu tez çöker direkt. Bu lafı söylemeden önce insan bir test eder.
Menü vs. gibi arayüzde renk paleti, başlık vurgusu, ayarın aktif olup olmadığı belirteçi berbat.
BF 4'te zamanla 45 HZ ve 60 HZ serverlar devreye girdi. BF1 ve BF5'te 60 HZ standart oldu. BF 2042'de ise 30 HZ veya daha altı serverlar. Çok bariz.
Silah ve vuruş hissiyatı çok kötü. Server kaynaklı mı bilmiyorum ama silahlarda time to kill berbat.
BF 2042 diye bir oyunu ömründe online oyun yapmamış ve hiç BF oyunu oynamamış birilerine yaptırdılar sanırım. Yukarıda bahsettiğim eksiklerin düzeltilenlerini de biz internet mecrasında bağıra bağıra yaptırdık. O da paramız boşa gitmesin diye.
Bir sonraki BF oyununu kimse erken erişim almaz. Çıkmadan önce açık beta yaparlar ve insanlar deneyimlerse alır ancak. Bakarlar oyun hazır, öyle alırlar. Bunlar bu kafayla yine saçma sapan bir şeyler yaparlar bence.
Bir online oyun çıkışında az oyuncuyla çıkarsa çok kötü durum olur. Kitleyi toparlamak için indirim yapmaları lazım hemen. Bu da firmayı zarara sokar.
BF 2042'yi erken erişim aldım. Çıkışı 2 ay olmadan muazzam indirim yapmıştı firma. Normalde BF serilerinde erken erişimde alan uzun süre boyunca çıkış fiyatından ucuza almış olurdu. Bu kazığı da unutmuyorum.
Özetle bu firmanın vaatlerine bakmayın, çıkan ürüne bakın. Öyle alın.

çıkan ürüne bakın. Öyle alın.

Katılıyorum, oyunu görmeden kimse ön sipariş falan vermez artık. Bu oyun için biraz hype da fazlaydı. Üst üste gelen dünya savaşı temasından sonra farklı bir şey olacaktı. Eğer düzgün bir ekip ile bu oyun yapılsaydı bence çok iyi olurdu. Maalesef hüsran oldu oyun. :D

Bf'nin atağa kalkması lazım.Bf 2042 rezalet çıktı.Activision'u Microsoft aldı.Belki bu sene değil ama 2023'ten sonra çıkacak cod oyunlarında microsoft farkı hissedilecek.

Geri
Yukarı