Yeni BenQ Zowie XL2546K Türkiye'de satışta!

Bendeki XL2546'yı elden çıkarıp aldım, 2 3 gündür kullanıyorum, ilk dikkatimi çekenler;

Hız ve performans olarak çok iyi. XL2546 zaten efsane bir model. Tepki süresi farkını anlamak imkansız, onun etkisi karşılaştırma olmadan algılanabilecek bir şey değil. DyAc+ DyAc'e göre biraz daha akıcı geliyor. Flickler falan daha net atılıyor ama bu plasebo da olabilir yeni monitör keyfinden.

Paylaşılabilir ayarları kurcaladım, şimdilik pek bir işlevi yok keza pro oyuncular daha test edip uzun vadeli kullanmaya başlamadı ama 1 2 ay sonra takip ettiğimiz yayıncıların ve pro oyuncuların ekran ayarlarını direkt yükleyebilmek çok iyi bir özellik.

Daha ufak ayak gerçekten benim gibi masa boyu QCKXL ve laptop kullanan biri için baya avantajlı oldu. Alan açıldı biraz daha masada.

OSD ve S-Switch güncellemeleri de yerinde olmuş. Hızlı ayar ve ergonomi gayet efektif.

Valla CS:GO ve Valorant gibi oyunlar oynuyorsanız XL2546 kullanmanın keyfini sadece kullanan bilir. Şimdi aynı şey XL2546K için geçerli. Verdiğim paraya değdi diye düşünüyorum. Aletin masada duruşu bile bi ağır yani Rolls Royce gibi, Hummer jeep gibi. Bir fanboy olarak gururlandırdı. Yani diğer monitörlerdeki ışık mışık, amançsız sırf estetik kaygısıyla yapılan tasarımlar bir yana, monitörün her ayrıntısı sağlam olsun, dayanıklı olsun ve performans versin diye yapılmış belli. Kavgaya falan götürebilirsiniz :D

Burada baya detaylı anlatmışlar zaten.

Peki film falan izlerken karanlık sahnelerde bulutlanma yada bulanıklık varmı. Rengini sormuyorum zaten TN den beklenen renk neyse kabulüm. Film izlerken falan herhangi bi dalgalanma videoda yırtılma veya bulutlanma sorunu mevcutmu.

Peki film falan izlerken karanlık sahnelerde bulutlanma yada bulanıklık varmı. Rengini sormuyorum zaten TN den beklenen renk neyse kabulüm. Film izlerken falan herhangi bi dalgalanma videoda yırtılma veya bulutlanma sorunu mevcutmu.
Hayır lakin film izlediğiniz ayarla, oyun oynadığınız ayarı farklı tutmak lazım.

Yani karanlık sahneleri olan bir film bulun. Örneğin Batman filmleri. Orada Black Equalizer, Color Vibrance, parlaklık ve gamma üzerinde karanlık bir sahnede en gözünüze rahat gelen bir ayara getirin. Onu 2 ya da 3 olarak kaydedin. (Film izleme profilinde DyAc'i kapatın.) Böylece oyun oynarken 1 ya da 2 de olan oyun profilinizle oynarsınız. İşte film izleyeceğiniz zaman da 3'te izlersiniz.

Yani renge ve bulanıklık problemi hakkında gelen yorumların bence büyük kısmı, color vibrancce ve black equalizer ayarlarını oyun ayarında tutan arkadaşlar. Tekrar ayarlamaya üşenen arkadaşlar.

Geri
Yukarı