Yeni bilgisayar aldıktan sonra neler yapılmalı?

Haha profesyonel bilgisayarcıya bak sen, bir de cahil demiş. Adamlar güncellemeleri öylesine gönderiyor değil mi? Azıcık bilgisayardan anlasan güvenlik güncellemeleri ve kritik sistem güncellemelerini gönderdiklerini bilirdin, cahil.
Cahile laf yetiştiremeyeceğim şimdi gözünün önündeki fiili durumu bile göremeyen adama ne diyebilirim ki ben şimdi. Sana mavi ekranlı günler dilerim yazsan da sana dönmeyeceğim.

Cahile laf yetiştiremeyeceğim şimdi gözünün önündeki fiili durumu bile göremeyen adama ne diyebilirim ki ben şimdi. Sana mavi ekranlı günler dilerim yazsan da sana dönmeyeceğim.
Windows 10'u kullanmaya başladığımdan beri tek bir BSoD aldığımı hatırlamıyorum. Senin bilgisayarın kötüyse ve gönderilen güncellemeleri desteklemiyorsa gönderilen güncellemeleri suçlu bulmamalısın. Bilgisayarını at çöpe, hangi özellikleri olduğu da gram umurumda değil. Şimdi istersen yazma, cahil.

Son düzenleme:
Windows güncellemelerini yaptım. Ekran kartinin driverını güncelleyeceğim ve Windows ürün anahtarımı gireceğim. Başka yapmam gereken bir şey var mı? Fazla bilgili değ.

Windows güncellemelerini yaptım. Ekran kartinin driverını güncelleyeceğim ve Windows ürün anahtarımı gireceğim. Başka yapmam gereken bir şey var mı? Fazla bilgili değilim.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
video bırakıyorum.

Windows güncellemelerini yaptım. Ekran kartinin driverını güncelleyeceğim ve Windows ürün anahtarımı gireceğim. Başka yapmam gereken bir şey var mı? Fazla bilgili değilim.

-BIOS'tan XMP ayarını açın.
-Ekipmanlarınızın driverlarını yükleyin.
-Windows'un arka plan uygulamaları kapatmak, yüksek performansa çekmek, Xbox Game Bar kapatmak gibi ayarları ayarlayıp optimize hale getirin.
- CTRL+Shift+ESC yapıp bağlangıç kısmından bilgisayar açıldığında çalışmasını istemediğiniz programları kapatın.
-Discord'u donanım hızlandırmasını kapatın.
-Google donanım hızlandırmayı kapatın ve Chrome kapandığında arka planda çalışmaya devam et tikini kapatın.
-Ekran kartı driverlarının önerilen sürümlerini yükleyin her zaman en son sürücü diye en yenisini yüklemeyin
Benim aklıma gelenler şu anlık bunlar.

Bakmanızı öneririm gayet güzel anlatılmış.

Aygıt yöneticisini açın, orada her hangi bir şey hata veriyorsa DriverPack indirip oradaki bütün driverları indirin.

UYARI!!!: DriverPack tarayıcı ve antivirüs uygulamarınıda indirecek, uygulamayı açtıktan sonra Tarayıcı ve antivirüs uygulamalarının tiklerini kaldırın, yalnızca Yazılımlar kısmındakilerin hepsini tikleyin.

Eğerki aygıt yöneticisinde her hangi bir uyarı yoksa bilgisayarınızı güle güle kullanabilirsiniz.

Siz neden bahsediyorsunuz ya, Windows Update kapatmak da nedir? Hayır zaten kapatmak artık pek de mümkün değil ama güncellemelerin alınma kaynağını durdurmak ne demek?
Saçma sapan update atıyor. Gereksiz güncellemeler ile bilgisayarı yoruyor. Bazı driverlere uygun olmayan güncellemeler yapıyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı