Yeni Bilgisayar Kasmaya Başladı

Sisteminizdeki tüm dosyaları tarattıktan sonra temiz bir format atmanızda fayda var. Çünkü sisteminize artık virüs girmiş. Siz farkında olmasanız da eski performansını kayıp etmiştir.

Format yerine 2 3 iyi programla taratsam olmaz mı? Format atmayı bilmiyorum. Bilen birine de söylesem hemen 2 günde bilgisayarı bozdu diyecekeler

Norton'u hiç sevmedim. Oyunların Türkçe yamalarına virüs diyip siliyor. Kaspersky kullan bence. En azından norton gibi saçma sapan şeylere virüs diyip silmiyor. Gerçekten virüs ise söylüyor. 2 Yıllık key almıştım 623 gün kala sildim. Oyunları türkçe olarak oynamak benim için daha önemli. Ve şunuda söyleyeyim yeni bir virüs çıktığında ilk kim buluyor o virüsü? Tabiki kaspersky buluyor. Ve hemen haber yapıyor.

Virüsü temizlemek için kullanacağın programlar:
  • Kaspersky İnternet Security
  • Malwarebytes anti malware
  • Adwcleaner
  • Combofix
Ben sadece kaspersky kullanıyorum bilgisayarımda hiç virüs girmedi.

Nortonun virüs dediği zararlının adı: ws reputation 1

Not: Combofix tarama yaparken arka plandaki antivirüs, torrent, google chrome, origin, steam, vs.vs gibi şeyleri kapat google chrome'de gezeyim deme kapat. Bırakta combofix tarama yapsın. Bu arada combofix tarama yapacağı zaman masaüstündeki simgeler ve görev çubuğu gidebilir 2 sn'lik kalp krizi geçirme :D tarama bittikten sonra c'ye dosya atıyor. O dosyayı buraya at arkadaşlar baksın.

Format yerine 2 3 iyi programla taratsam olmaz mı? Format atmayı bilmiyorum. Bilen birine de söylesem hemen 2 günde bilgisayarı bozdu diyecekeler

Tabi format atmasanız da olur. Fazla virüs programı kurmayın. Sisteminiz hantallaşır. Daha sonra format atabilirsiniz.

Tarama bitti hâlâ 12 tane buldu yani ilk 2 dakikadan sonra bir şey bualmadı. :D

Norton'u hiç sevmedim. Oyunların Türkçe yamalarına virüs diyip siliyor. Kaspersky kullan bence. En azından norton gibi saçma sapan şeylere virüs diyip silmiyor. Gerçekten virüs ise söylüyor. 2 Yıllık key almıştım 623 gün kala sildim. Oyunları türkçe olarak oynamak benim için daha önemli. Ve şunuda söyleyeyim yeni bir virüs çıktığında ilk kim buluyor o virüsü? Tabiki kaspersky buluyor. Ve hemen haber yapıyor.

Virüsü temizlemek için kullanacağın programlar:
  • Kaspersky İnternet Security
  • Malwarebytes anti malware
  • Adwcleaner
  • Combofix
Ben sadece kaspersky kullanıyorum bilgisayarımda hiç virüs girmedi.

Nortonun virüs dediği zararlının adı: ws reputation 1

Not: Combofix tarama yaparken arka plandaki antivirüs, torrent, google chrome, origin, steam, vs.vs gibi şeyleri kapat google chrome'de gezeyim deme kapat. Bırakta combofix tarama yapsın. Bu arada combofix tarama yapacağı zaman masaüstündeki simgeler ve görev çubuğu gidebilir 2 sn'lik kalp krizi geçirme :D tarama bittikten sonra c'ye dosya atıyor. O dosyayı buraya at arkadaşlar baksın.

Combofix'i birkaç defa kullanmıştım hiçbir şey anlamadığım için Kaspersky İnternet Security programını deneyeceğim sağ olun

Bu nedir arkadaş. Norton'u kaldırıyorum bilgisayar yine dondu köşede böyle bir şey çıktı. Resim yükle seçeneğine basınca dosya boyutu büyük diyor bu yüzden başka bir siteye yükledim fotoğrafı.
20150530_005921.jpg

resim ters olmuş sol üst köşede o işaret. :D

@Recep Baltaş Abi Teamviewer'dan bağlanıp bir baksan olmaz mı? Tam sınavların bittiği gün rahat rahat bilgisayar oynayabileceğim dedim bu sorun çıktı karşıma.

Düzeltme: Reset atınca düzeldi o köşedeki şey

Önemli Düzeltme: Arkadaşlar Program Kaldır'dan bitirdiğim ve indirim kuramadığım oyunları kaldırıyordum. Assasins Creed 3 vardı indirim kurmuştum ama oyunda min ayarlarda 10 15 fps alınca orjinal alayım deyip sildim 12 gün önce. Program kaldırda resmi AC 3 değil ama adı AC 3 olan program vardı kaldır dedim yeterli erişim izni yok dedi galiba virüs bu. Ne yapmam lazım kaç defa tam tarama yaptım ilkinde norton 12 kasperky 4 tane şey sildi odan sonra kasperky ile 3-5 tarama yaptım ama bir şey bulamadı.
upload_2015-5-30_14-3-51.png

Önemli Düzeltme: Arkadaşlar Program Kaldır'dan bitirdiğim ve indirim kuramadığım oyunları kaldırıyordum. Assasins Creed 3 vardı indirim kurmuştum ama oyunda min ayarlarda 10 15 fps alınca orjinal alayım deyip sildim 12 gün önce. Program kaldırda resmi AC 3 değil ama adı AC 3 olan program vardı kaldır dedim yeterli erişim izni yok dedi galiba virüs bu. Ne yapmam lazım kaç defa tam tarama yaptım ilkinde norton 12 kasperky 4 tane şey sildi odan sonra kasperky ile 3-5 tarama yaptım ama bir şey bulamadı.
upload_2015-5-30_14-3-51-png.73042
O bende'de olmuştu. Outlast'ın türkçe yaması'na virüs demişti. Falan filan işte anlatamayacağım. Kısacası o ekran bana'da geldi. Ben sanırım norton'u kaldırarak çözüm o sorunu. NIS'yi kaldır bakalım.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı