Yeni bilgisayar mı, SSD almak mı?

• Konuyu başlatan Adsız 1
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 17
  • Görüntüleme 1B

Hangisini almayılım?

• Oy verenlerin toplamı
    13
Yeni bilgisayarda da Ransomware kapıp veri kaybetmek de var.
Dediğin şeyin ne olduğunu bilmiyorum. İnternetten biraz baktım ve fidye virüsüymüş, veri kaybediyormuşsun. Bunun SSD ile alakası ne anlayamadım.

Ve niye senin bilgisayarına gelsin durduk yere?

Amacın ne hala çözmüş değilim.
Bak arkadaşım, şu an laptop kullanıyorsun. Bilgisayarın bir oyun bilgisayarı değil, günlük işlerle ilgilenmelik bir bilgisayar. Amacın SSD ekleyip HDD'nin kağnı hızından SSD'ye geçmekse alabilirsin.

Amacın oyun oynamaksa ''MASAÜSTÜ'' bilgisayar toplarsın bu da sana 3000 TL ve üzerine denk gelir adam gibi bir şey olsun dersen. Virüsün SSD ile alakası ne? Virüs girdi diye yeni bilgisayar mı almak istiyorsun? Gerçekten amacın ne? Virüs girdiyse en kötü ihtimalle format atarak kurtulursun.

Sanal makine kurmak ve Minecraft oynamak. Bütçeyi bilmiyorum. Ben sadece fikir almak istiyorum. Bilgisayarı bana başkası alacak.
Dediğin şeyin ne olduğunu bilmiyorum. İnternetten biraz baktım ve fidye virüsüymüş, veri kaybediyormuşsun. Bunun SSD ile alakası ne anlayamadım.

Ve niye senin bilgisayarına gelsin durduk yere?
Çünkü ben trojan veya RAT yemiş olabilirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Sistem bence yeterli. SSD desteği ile fırlar PC. 960 GB SSD yeterli olur. Virüs olduğunu düşünüyor iseniz Kaspersky, ESET, Norton not 32 ile tarama yapın.

Son düzenleme:
Yeni bilgisayarı aldıktan sonra SSD alması kolay. Yolda yürürken yerde bile bulabilirsin.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…