Yeni Bilgisayara Nasıl Format Atılır?

plyups

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba yeni pc toplayacağım hatta siparişini verdim. Fakat şimdiye kadar hiç format atmadım, bir akrabam bilgisayarcıydı ona götürüveriyordum. Windows 8.1 USB ile format atıcam, birçok video izledim. Öğrendiğimi düşünüyorum fakat şuan bu konuyu yazdıgım eski laptop'dan USB hazırlayacağım eski bir 8 GB USB buldum. Sizin başka konularda verdiğiniz siteden ISO ve rufus dosyasını indirdim fakat ISO dosyası çok normal olarak rar olarak yüklendi ama iso nasıl yapıcam bilmiyorum. Birçoğunuz şuan dalga geçiyordur ne diyor bu adam gibisinden. Fakat bilmiyorum. :S Yardımcı olursanız sevirnirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Kardeş tamam saol bu videolari izledim. Fakat nasıl rufus programına iso olarak seçeceğiz onu bilmiyorum kalıp halinde almamız gerektiğini söylemiş fakat bunu nasıl yapacağımı bilmiyorum. lütfen 10 yaşında çocuğa anlatır gibi anlatın çünkü pek bilmiyorum

Serial keyiniz varmı ki? Serial keyiniz yoksa aktifleştiremezsiniz. Önceki kulladığınız bilgisayarınızda serial keyi olmaz baştan söyleyeyim.

ei.cfg gibi bi dosya bulmuştum onu kullanıcam tabi oluyorsa :S

ei.cfg dosyası kullanılıyor değil mi yani sorun çıkartmaz

Anladığım kadarıyla o iso dosyasını belleğine yazmak istiyorsun.
Windows 7 USB/DVD Download Tool
Bu verdiğim dosyayı indirip aç. Açtıktan sonra ilk adımda '' Browse '' kısmından o rar olarak gözüken iso dosyasını seç. Ardından hangi diske yazmak istediğini seçip format belleğini oluşturabilirsin.

Şu anki PC 32-bit. XP zar zor yapıyor vallahi, 8 dakikadır yarısına gelemedi.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bu video sana yardımcı olur. Arkadaş amatör olarak hazırlamış izleyemedim ama işini görebileceğini tahmin ediyorum.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı