Yeni ekran kartı alırken nelere dikkat etmeliyim?

yusufirl

Decapat
Daha fazla  
Halihazırda RX5500 XT modelini kullanıyorum fakat artık performansından memnun değilim. Yeni bir ekran kartına geçmeyi düşünüyorum 2. el bir 2060 almayı planlıyorum kasa uyumu gibi şeyler duydum bir bilgisi olan yardımcı olabilir mi? Tam olarak nedir ne değildir?

Son düzenleyen: Moderatör:
Ekran kartları günümüzün teknolojisi ile birlikte boyut olarak büyüdü.
Hali hazırda kullandığınız kasanızı değiştirme gibi planınız yoksa kasanın resmi sitesinden desteklediği GPU uzunluğuna bakın.
Almak istediğiniz ekran kartının boyutunu da kontrol edin.

RX 5500 XT kullanıyorsanız, RTX 2060'ta kasaya rahat olur diye düşünüyorum.
Onun dışında 2060, 8 pin güç girişli, yani PSU'dan 8 pin kablo gelmeli en az. Ki, RX 5500 XT'de hatırladığım kadarıyla 8 pin kullanıyor, yine sorun yaşamazsın.
RTX 2060, minimum 500W bir PSU istiyor, 550W tavsiye ederim ama 500W'de yeterli olabilir.
Bunun dışında dikkat etmen gereken bir şey yok uyumluluk açısından.

Son düzenleyen: Moderatör:
RX 5500 XT kullanıyorsanız, RTX 2060'ta kasaya rahat olur diye düşünüyorum.
Onun dışında 2060, 8 pin güç girişli, yani PSU'dan 8 pin kablo gelmeli en az. Ki, RX 5500 XT'de hatırladığım kadarıyla 8 pin kullanıyor, yine sorun yaşamazsın.
RTX 2060, minimum 500W bir PSU istiyor, 550W tavsiye ederim ama 500W'de yeterli olabilir.
Bunun dışında dikkat etmen gereken bir şey yok uyumluluk açısından.
Hocam sitede özel bilgilerin paylaşılması yasakmış. Sahibinden ilanı oluşturup yollayabilirseniz ordan iletişime geçelim sizin için uygunsa. Kuralları okudum yasaklı siteler arasında yoktu.

Hocam sitede özel bilgilerin paylaşılması yasakmış. Sahibinden ilanı oluşturup yollayabilirseniz ordan iletişime geçelim sizin için uygunsa. Kuralları okudum yasaklı siteler arasında yoktu.
Discord bırakabilirsiniz. Ben size dönerim. Emailde olur. Bende size yazdığım mesajdan dolayı uyarı almışım.

Son düzenleme:
Discord bırakabilirsiniz. Ben size dönerim. Emailde olur. Bende size yazdığım mesajdan dolayı uyarı almışım.
Bende discord bıraktığımdan dolayı uyarı aldım e-mailde sıkıntı çıkarabilir o yüzden sahibinden aracılığını kullanmak istedim.

[email protected]

Bir konuya baktım ve bir sürü mail vardı herhalde benim mailim için bir sorun oluşmaz .

Bende discord bıraktığımdan dolayı uyarı aldım e-mailde sıkıntı çıkarabilir o yüzden sahibinden aracılığını kullanmak istedim.

[email protected]

Bir konuya baktım ve bir sürü mail vardı herhalde benim mailim için bir sorun oluşmaz .
Normalde discord nickini bırakınca uyarı vermemesi lazım, herkes öyle iletişime geçiyordu burda normalde. Neyse emailden size dönüş yaparım ben.

Geri
Yukarı