Çözüldü Yeni ekran kartı taktıktan sonra görüntü gelmiyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

CnrMoltiSanti

Decapat
Yer
Tekirdağ Çerkezköy
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
İ7-3770 / GTX1650 4GB GDDR6 / 8+4 12GB 1600Mhz Kingston / H61M-DS2(Rev2.2)
Merhaba bir 1650 aldım ve sisteme taktım görüntü gelmiyor, onboard olarak görüntü alabiliyorum ancak kart ile BIOS ekranından sonrası gelmiyor. Eski kartım AMD idi onun driverını falan sildim ne yapabilirim?

Anakart: H61m DS2.
İşlemci: i7 3770.
Ekran kartı: Gigabyte GTX 1650.

Çözüm
Güncel: Anakartın BIOS sürümü eski olduğu için yeni nesil ekran kartlarını desteklemiyormuş, çalışması için BIOS güncellemek gerekiyormuş. Onboard ile girip BIOS güncellemesini indirdikten sonra kurdum ve sorunsuz bir şekilde çalıştı.
Merhaba bir 1650 aldım ve sisteme taktım görüntü gelmiyor, onboard olarak görüntü alabiliyorum ancak kart ile BIOS ekranından sonrası gelmiyor. Eski kartım AMD idi onun driverını falan sildim ne yapabilirim?

Anakart: H61m DS2.
İşlemci: i7 3770.
Ekran kartı: Gigabyte GTX 1650.

Eski ekran kartından görüntü alabiliyor muydun VGA?

Evet alabiliyordum şuan yine onboard ile açtım pc yi mesela güvenli moda alıp sonra ekran kartını taksam görüntü gelirmi acaba

Evet alabiliyordum şu an yine onboard ile açtım PC'yi mesela güvenli moda alıp sonra ekran kartını taksam görüntü gelir mi acaba?

Ekran kartı 2.el ise başka sistemde deneyiniz olmaz ise ya slot zarar görmüştür ya da ekran kartı bozuktur slotda ise sorun 60 liraya Mini PCI alabilirsiniz.

Güncel: Anakartın BIOS sürümü eski olduğu için yeni nesil ekran kartlarını desteklemiyormuş, çalışması için BIOS güncellemek gerekiyormuş. Onboard ile girip BIOS güncellemesini indirdikten sonra kurdum ve sorunsuz bir şekilde çalıştı.

Çözüm

Geri
Yukarı