Çözüldü Yeni ekran kartından sonra ekran büyüdü

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

janggeum

Hectopat
Yeni ekran kartını taktım, driver kurdum. Sonra simgeler, pencereler, yazılar her şey büyüdü. Çözünürlük 1920X1080 olmasına rağmen. Defalarca yeniden başlat yaptım düzelmedi. Çözüm nedir? Sonradan fark ettim önerilen çözünürlük 1024X 768 yazıyor neden acaba?

Dosya Ekleri

• Adsız.png
    Adsız.png
    898 KB · Görüntüleme: 222
  • Adsız1.png
    Adsız1.png
    910,7 KB · Görüntüleme: 198
Çözüm
Masaüstünde boş bir alana mouse ile sağ tıklayın.
Ekran çözünürlüğü ayarını açın.
Açılan pencerede metni veya diğer öğeleri daha büyük yada daha küçük yapın tıklayın.
Açılan pencerede
Tüm öğelerin boyunu değiştir seçeneğinin altındaki yüzdelik öğelerin boyutunu belirler.
Kendinize uygun olan boyutu seçin.
Ölçek1.jpg
Ölçek2.jpg
Ekran çözünürlüğü ayarını açın.
Açılan pencerede metni veya diğer öğeleri daha büyük yada daha küçük yapın tıklayın.
Açılan pencerede
Tüm öğelerin boyunu değiştir seçeneğinin altındaki yüzdelik öğelerin boyutunu belirler.
Ölçek1.jpg
Ölçek2.jpg

Çözüm
ekran çözünürlüğü ayarını açın.
Açılan pencerede metni veya diğer öğeleri daha büyük ya da daha küçük yapın tıklayın.
Açılan pencerede
tüm öğelerin boyunu değiştir seçeneğinin altındaki yüzdelik öğelerin boyutunu belirler.
Eki Görüntüle 681780Eki Görüntüle 681782

Şimdilik böyle yaptım. Tam istediğim gibi olmadı ama neyse. Şu an simgeler düzeldi, yazılardaki bulanıklık gitti. Tek sıkıntı yazılar biraz küçüldü. Daha iyi önerisi olan olmazsa en iyi cevap seçerim. Teşekkürler.

Dosya Ekleri

• Adsız8.png
    Adsız8.png
    740,1 KB · Görüntüleme: 57

Geri
Yukarı