Çözüldü Yeni işlemciden sonra fan sesi yükseldi

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
AMD Ryzen 5 3600 6-Core Processor 3.60 GHz | XPG Spectrix D41 RGB 16 GB 3200 MHz DDR4 Ram | Gigabyte GTX 1050 TI 4GB
RAM
2+2 4 GB DDR3 1333 MHz Ram
SSD veya HDD modeli
Samsung HD322HJ 320 GB HDD
Ekran kartı
Sapphire Amd Radeon R5 230 1 GB
Anakart
Foxconn 2A8C
İşlemci
İntel Core 2 Duo E4600 2.40 GHz
Merhaba arkadaşlar, sistemimi Intel Pentium Dual Core işlemciden Intel Core 2 Duo E4600 işlemciye yükselttim. Fakat yeni işlemciden sonra işlemci fanının sesi bayağı arttı. Termal macun sürdüm fanın vidalarını iyice sıkamama rağmen ses değişmedi işlemci ortalama 35-40 derece arasında çalışıyor. Sebebi nedir?

Çözüm
Merhaba arkadaşlar, sistemimi Intel Pentium Dual Core işlemciden Intel Core 2 Duo E4600 işlemciye yükselttim. Fakat yeni işlemciden sonra işlemci fanının sesi bayağı arttı. Termal macun sürdüm fanın vidalarını iyice sıkamama rağmen ses değişmedi işlemci ortalama 35-40 derece arasında çalışıyor. Sebebi nedir?

Daha güçlü CPU= daha fazla güç= daha fazla sıcaklık = daha fazla fan sesi.

Daha güçlü CPU= daha fazla güç= daha fazla sıcaklık = daha fazla fan sesi.

Çözüm

Geri
Yukarı