Yeni kurulan akvaryumda moli balıksuyun üstünde ağzı açık geziyor

UTKUUU EFE

Yoctopat
Daha fazla  
Merhaba. Hobide yeniyim akvaryumumu yeni kurdum. İç filtre sobo wp 950F kullanıyorum ve 100W ısıtıcı 28 derecede sabit her şey açık şekilde 2 gün çalıştırdım. Balık yokken sonra bakteri kültürü deri losyonu döküp 1.5 gün daha beklettim. Yani 3.5 gün suyum dinledi sonra balıklarımı almaya gittim. Akvaryum ölçülerim 65x30x25 56 litre içine 2 çöpçü 10 trans genetic tetra 2 benekli moli 1 kılıçkuyruk moli 3 karışık moli 9 lepistes 2 melek 1 vatoz yani toplam 30 balık koydum. Aldığım petshop 10\1 ini kaybedersin dedi. Balıkların akvaryumu yeni kurduğum için şu ana kadar bir melek ve 1 vatoz kaybettim. 3. günün sonunda normal mi? Bir de asıl konuyu açma sebebim benekli molilerim suyun üstüne çıkıp ağızlarını açıp geri iniyorlar ve aynı hareketleri yapıp geri yukarı çıkıyorlar. Melek balığım da aynı şekilde hep ağzı açık ve çok hareket etmiyor. Moli balıklarım hep kenarda aşağı yukarı çıkıyorlar. Hiç akvaryumun ortasına gitmiyorlar sebebi nedir? Balık kaybetmek istemiyorum. Lepisteslerim ilk günlerde hep suyun üstünde yüzüyorlardı. Ama yavaş yavaş ortalara inmeye başladılar. Normaldir herhalde. Bir de melek balığım yem yemiyor. Bunların sebepleri nelerdir? Yanlış bir şey yapmış mıyım? Görüşlerinizi bekliyorum.

Suyu değiştirin ve içme suyu kullanın, suya herhangi bir şey katmayın.

Isıtıcı değerleri biraz daha düşük olsa iyi olur, bu canlılar zaten soğuk suda yaşıyorlar.

Balıkları yeni suya koymadan önce eski suyunu bir poşete koyun ve balıkları poşete koyun, balığın çokluğuna göre poşet sayısını arttırın, bu işlem balıkların şok geçirmesini önler ve 5 saat sonra balıkları poşetten alıp yeni suya koyun. Eski suyu imha edin.

Not: balıkları eski suya sahip poşete koyduktan sonra ağzını bağlayın ve yeni suyun içine bırakın, ısıları 5 saat içinde dengelenir ve balıkları yeni suya geçirebilirsiniz.

Son düzenleme:
Merhaba. Hobide yeniyim akvaryumumu yeni kurdum. İç filtre sobo wp 950F kullanıyorum ve 100W ısıtıcı 28 derecede sabit her şey açık şekilde 2 gün çalıştırdım. Balık yokken sonra bakteri kültürü deri losyonu döküp 1.5 gün daha beklettim. Yani 3.5 gün suyum dinledi sonra balıklarımı almaya gittim. Akvaryum ölçülerim 65x30x25 56 litre içine 2 çöpçü 10 trans genetic tetra 2 benekli moli 1 kılıçkuyruk moli 3 karışık moli 9 lepistes 2 melek 1 vatoz yani toplam 30 balık koydum. Aldığım petshop 10\1 ini kaybedersin dedi. Balıkların akvaryumu yeni kurduğum için şu ana kadar bir melek ve 1 vatoz kaybettim. 3. günün sonunda normal mi? Bir de asıl konuyu açma sebebim benekli molilerim suyun üstüne çıkıp ağızlarını açıp geri iniyorlar ve aynı hareketleri yapıp geri yukarı çıkıyorlar. Melek balığım da aynı şekilde hep ağzı açık ve çok hareket etmiyor. Moli balıklarım hep kenarda aşağı yukarı çıkıyorlar. Hiç akvaryumun ortasına gitmiyorlar sebebi nedir? Balık kaybetmek istemiyorum. Lepisteslerim ilk günlerde hep suyun üstünde yüzüyorlardı. Ama yavaş yavaş ortalara inmeye başladılar. Normaldir herhalde. Bir de melek balığım yem yemiyor. Bunların sebepleri nelerdir? Yanlış bir şey yapmış mıyım? Görüşlerinizi bekliyorum.

1 adet derece al petshopcudan ısıtıcı değil sen karar ver sıcaklıga tavsiyem oda sıcaklıgı yeterli ekstradan ısıtıcı gerekmez akvaryum kapatacak kadar su ve 1 kova içinde ısıtıcı sal gitsin istedin sıcaklıkta suyu ısıt ve balıg suyuna koy gitsin yeni su sıcaklık fazla vermene gerek yok bence sen bilirsin yemde bir problem var demek ki balıgın ölüyor haliyle dolasım tıkanmıs 30 derece cok sıcak bir derece biraz düsür sıcaklıgı tavsiyem 25'e filan ayarla Moli Balığı hakkında.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı