Yeni laptopta hangi testler yapılmalı?

Sybicort

Kilopat
Daha fazla  
Herkese iyi akşamlar. Bugün yeni bir laptop aldım. Ne gibi testler yapmalıyım? Bu testleri yaparken nelere dikkat edip, hangi programları kullanmam gerekiyor acaba?

Son düzenleyen: Moderatör:
Normal kullanım senaryolarınızda sıcaklıkları takip etseniz yeterli. Sentetik test falan yapmanız gerekmiyor. Zaten %99 ihtimalle o kadar yük bindirme şansınız yok.

Hepinize teşekkür ediyorum. Bazı konularda Furmark, Benchmark tarzı testler görüyorum onları da yapmam gerekli mi sizce? Ona göre bir araştırma yapmalıyım da.

Ölü piksel, yüksek grafikli oyunlar sıcaklığa bakmak için . Ayrıca BurnInTest diye bir uygulama var ordanda test yapabilirsiniz sıcaklık uyarısı vs veriyor ona fazla aldanmayın kendiniz değerlendirin.

Hepinize teşekkür ediyorum. Bazı konularda FurMark, benchmark tarzı testler görüyorum onları da yapmam gerekli mi sizce? Ona göre bir araştırma yapmalıyım da.

FurMark ekran kartı kaç waat çekiyor ve sıcaklık değerini görmen için. Bir de R23 yap oda ortalama işlemci kaç puan veriyor onu gösterir. İnternette inceleme yapan kanallar ile aynı sonuçlarımı alıyorsun karşılaştır.

Yeni konular

Geri
Yukarı